22 березень 2024, П'ятниця, 21:26

Маловацький пояснив рішення ВРП про неможливість створення Етичної комісії

7 Лютого 2020г.
13243677 1065085366890394 6690084515986974754 O

- Перше, Вища рада правосуддя до ухвалення закону 193 («судова реформа») звертала увагу Верховної Ради, що закон недосконалий і його треба доопрацювати. Парламент не розглянула пропозиції ВРП, - написав у соцмережі Facebook 7 лютого 2020 року заступник голови ВРП Олексій Маловацький. - Друге, закон 193 передбачає, що подавати кандидатури до складу комісії можуть тільки міжнародні та іноземні організації, які формували ГРМЕ для створення Вищого антикорупційного суду (ст. 95-1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції закону 193), а саме, ст. 28-1 Закону 193: «До складу комісії входять : ....2) три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної відповідно до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд".

Як передає Резонанс, також заступник голови ВРП наголосив, що "жодна європейська або іноземна організація (на кшталт спеціалізовані установи ООН) не подала станом на 5.02.2020 року (остаточна дата створення комісії) кандидатур до складу Комісії з етики і доброчесності".

Маловацький твердить, що "закон не передбачає порядку делегування членів ВРП до складу Комісіі з етики і доброчесності, а також не надає можливості визначити такий порядок положенням чи іншим актом ВРП (на противагу Конкурсній комісії по ВККС, де таке положення затверджує ВРП, що прямо вказано в законі)".  Він вважає, що "триваючий процес розгляду Конституційного подання Верховного Суду щодо конституційності положень закону 193 в частині Комісії з етики і доброчесності, застереження науковців і практиків, негативний висновок Венеційської комісії щодо закону 193 - зумовили обережне ставлення європейських інституцій до формування Конкурсної комісії по ВККС і Комісіі з етики і доброчесності".

- Більше мотивації - у виступі в Конституційному Суді, де між іншим «експерти», які всіх звинувачують, - не взяли участі, хоча їх залучали, - написав Маловацький і виклав відео:

- Певно, краще писати про «поганий» суд, ніж в суді надати свої доводи і заперечення, та допоки закони будуть ухвалюватися без професійного обговорення - матимемо кризу в судовій системі.

Сьогодні ще один суд припинив роботу! - підсумував заступник керівника ВРП.