15 квітень 2024, Понеділок, 05:25

Мамедов та Кулеба обговорили запуск Центру правосуддя для дітей, які постраждали від сексуального насильства

1 Квітня 2021г.
Phsjj

В Офісі Президента України відбулася робоча зустріч щодо запуску пілотного проекту, метою якого є створення Центру правосуддя для захисту прав дітей, які постраждали від сексуального насильства та експлуатації. У заході взяли участь заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який курує ювенальний напрям, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, представники Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Мінсоцполітики, Міністерства охорони здоров’я, Національної асоціації адвокатів України, а також судмедексперти та науковці.

Про це повідомляє Резонанс 1 квітня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Під час зустрічі було обговорено, що центр працюватиме за американською моделлю Children’s Justice Centre і принципом дружнього до дитини правосуддя. Команда фахівців буде складатися із прокурорів, слідчих, суддів, соцпрацівників, психологів та адвокатів, які спеціально підготовлені до роботи з неповнолітніми жертвами насильства і будуть одночасно присутні під час інтерв’ювання дитини у кримінальному процесі. Також передбачено, що всі рішення щодо розслідування та надання соціально-психологічної підтримки узгоджуватимуться усіма учасниками.

Діяльність Центру спрямована на підвищення якості збору доказів та мінімізації травматизації дитини. За попередніми домовленостями, проект буде запущений вже у вересні цього року в Київській області.

«Кримінальний процес – це складна система правовідносин. А дитина – це особливий учасник кримінального провадження незалежно від статусу: свідок вона, потерпілий або підозрюваний. Але дитина-жертва, особливо у випадках насильства, вимагає особливого ставлення і специфічного підходу. Злочини даної категорії небезпечні з точки зору негативних наслідків на психіку дитини і непередбачувані своїм впливом на її подальшу долю. Тому надзвичайно важлива адаптація процесуальних дій до потреб дитини шляхом створення дружнього середовища. Такий Центр повинен бути місцем, яке знижуватиме рівень занепокоєння у дитини, запобігатиме її психологічній травматизації, а також сприятиме отриманню правдивої і повної інформації для судових цілей», – зазначив Гюндуз Мамедов.

За його даними, минулого року кожна десята дитина стала жертвою злочину. Зокрема, сексуальне насильство входить до топ-трійки правопорушень проти неповнолітніх – щорічне зростання кількості таких злочинів в середньому становить 10%.

Гюндуз Мамедов також нагадав, що на фінальному етапі запуску перебуває спільний з ЮНІСЕФ в Україні проект Barnahus, направлений на роботу з жертвами та свідками злочинів.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram