» Масове отруєння дітей у спортивному таборі на Прикарпатті: комплекс закрили

18 серпень 2022, Четвер, 19:08

Масове отруєння дітей у спортивному таборі на Прикарпатті: комплекс закрили

23 Липня 2021г.


КИЇВ. 23 липня. Резонанс. Контролери виявили 62 порушення у дитячому спортивному таборі на Прикарпатті, де отруїлись 16 дітей. Комплекс тимчасово закрили. Про таке розпорядження оголосило ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, передає Резонанс.

Цитата:

"Повідомляємо про прийняття розпорядження від 23 липня 2021 року про тимчасове припинення терміном на 10 робочих днів роботи відпочинкового комплексу "Таємниця Карпат" (село Яблуниця Поляницької ТГ), до усунення виявлених порушень", - вказали у відомстві.

Деталі

За даними Держпродспоживслужби, їхні спеціалісти розпочали епідрозслідування випадку отруєння 18 людей у таборі, з яких 16 - діти, та виявили "62 порушення, що могли призвести до виникнення спалаху".

Також там вказали, що через реєстрацію захворювань дітей у відпочинкових закладах, які не мають права приймати для відпочинку дитячі організовані групи, Держпродспоживслужба Івано-Франківщини розпочала моніторинг. "Станом на 23 липня проведено 278 моніторингових обстежень закладів, де відпочивають люди. В 19 закладах Косівського, Верховинського, Коломийського та Надвірнянського районів, встановлено факти приймання організованих груп дітей (відпочивали 935 дітей), однак ці заклади не мали на це права", - відзначили у службі, навівши їх список.

"Керівникам усіх відпочинкових закладів вручено приписи щодо усунення виявлених порушень... До суб’єктів, що не виконають вимоги та не усунуть порушення, буде застосовано заходи адміністративного впливу", - додали у Держпродспоживслужбі.

Що було раніше

На ранок 23 липня на Прикарпатті 16 дітей віком від 7 до 13 років і один дорослий, які приїхали на спортивні збори і відпочивали у готелі "Таємниці Карпат" у селищі Яблуниця, потрапили до лікарень з отруєнням.