» Матіос оприлюднив розмір тарифів “в департаменті спецрозслідувань ГПУ” (оновлено)

05 липень 2022, Вівторок, 06:31

Матіос оприлюднив розмір тарифів “в департаменті спецрозслідувань ГПУ” (оновлено)

26 Лютого 2019г.
218305w540zc0

За свідченнями співробітників, "у департаменті спецрозслідувань ГПУ суми викупних за здобуті докази чи плану розслідування складали від 20 до 100 тисяч доларів". Про це телеканалу ZIK розповів головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

На зауваження ведучої про те, що адвокат «Небесної Сотні» розповів, що справи, пов’язані з Майданом, продаються, Матіос сказав, що не є відповідальним за те, що відбувається у системі Генеральної прокуратури і зокрема в департаменті спецрозслідувань. Але він також може дещо розказати.

«Після того, як я почав очолювати Головну військову прокуратуру, я зберігав контакти з процесуальними керівниками, зі слідчими, які розслідували справу Майдану. Там було досить багато потужних, скромних і високофахових людей, які в силу суцільного кислотного оточення інших членів групи втрачали здоров’я, не маючи можливості пробити стіну нерозуміння. Ці люди говорили, що в різні періоди часу тільки за надання довідки про план подальшого розслідування або про здобуті докази після проведення слідчих дій суми викупних за них складали від 20 до 100 тисяч доларів. Це стосувалося кожного окремого провадження, яке розслідувалося в Головному слідчому управлінні, саме в департаменті спецрозслідувань», – зазначив Матіос.

За його словами, він не розслідує цієї справи і тому не хоче кидати тінь на жодного слідчого чи прокурора, які там були чи є, але водночас не може не вірити крикові окремих співробітників прокуратури.

«Вони говорили, що їм видається дивним, що вже через два дні, як вони писали план, їх чекали адвокати, яких вони навіть не викликали на слідчу дію. Вони знали те, що могли знати тільки три особи. Багато метаморфоз, саме в ті часи я зрозумів, що вірити і планувати можна тільки з людьми, яких можна полічити на пальцях. Чим більше долучено людей, тим більше загроз отримати розголошення інформації», – додав він.

"Коли Головний військовий прокурор Матіос А.В. хоче відвести увагу від своєї персони він говорить про управління спецрозслідувань та Горбатюка. Не обтяжуючи себе об'єктивністю, проте завжди емоційно та пафосно, - йдеться у заяві Управління спеціальних розслідувань ГПУ, поширеній у соцмережі. - Саме після реєстрації кримінального провадження за фактом перешкоджання, у тому числі керівництвом Головної військової прокуратури слідчим УСР у розслідуванні загибелі та отриманні вогнепальних поранень протестувальників під час подій 19.02.2014 біля УСБУ в Хмельницькій області та втраті при цьому речових доказів, а також оприлюдненню журналістських розслідувань про злочини у воєнній сфері, очільник військових прокурорів продовжив діяти за таким власним сценарієм".

Як передає Резонанс, у заяві Управління наголошено: "З огляду на вчорашній ефір, на телеканалі ZIK в програмі «HARD», де Матіос А.В. вирішив поділитись сокровенним та зізнатись в тому, що йому давно та достеменно відомо про суми викупних та «тарифи» в департаменті спецрозслідувань ГПУ, а також неодноразові попередні подібні закиди в ЗМІ, управління спеціальних розслідувань змушене нагадати, а можливо і навчити як слід діяти, зокрема правоохоронцю, у випадку, коли дізнаєшся про вчинення злочину працівником прокуратури. По-перше, всю відому інформацію слід оформити письмово, можна назвати це "заява про злочин". По-друге, таку заяву слід подати до органу, що здійснює досудове розслідування злочинів, учинених працівниками правоохоронних органів (ДБР, НАБУ). По-третє, слід дати відповідні свідчення під час досудового розслідування та судового розгляду, що сприятиме досягненню справедливості та невідворотності покарання для винуватого. Ще можна написати заяву до Генеральної інспекції Генпрокуратури, що б провели службове розслідування, або ж подати скаргу до КДКП аби комісія перевірила наявність в діях дисциплінарного проступку".

"Є одне єдине «АЛЕ» - всі ці дії слід робити виключно за наявності відповідної інформації та бажано додавати на підтвердження відповідні джерела доказів. АЛЕ якщо ти фантазуєш та складаєш казки на льоту, тоді лише в ефіри", - вказано у  релізі підрозділу Горбатюка.

Також у повідомленні зазначено, що "Управлінням спецрозслідувань направлено запит Матіосу А.В. щодо його звернень до правоохоронних органів про злочини, про які, згідно інтерв’ю, йому стало відомо починаючи з літа 2014 року. Очікуємо ґрунтовну відповідь".