30 листопад 2023, Четвер, 15:20

“Мають бути блискавичні кадрові рішення” – нардеп про тиск запорізького прокурора Приходька на місцевий бізнес

20 Вересня 2022г.


КИЇВ. 20 вересня. Резонанс. Офіс Генпрокурора має прийняти кадрові рішення у зв’язку з тиском керівника Запорізької обласної прокуратури на місцевий бізнес. Про це у коментарі Резонанс заявив народний депутат Григорій Мамка.

Деталі

За словами парламентаря, факти про тиск прокура на підприємства мають бути задокументовані та передані до Офісу Генпрокурора і, якщо вони підтвердяться, кадрові рішення мають бути ухвалені якомога швидше.

Цитата

“Гіпотетично, якщо є факти щодо тиску на бізнес, то тиск відбувається через когось, не особисто, це зрозуміло. Такі факти мають бути документовані, а винні - відправлені за ґрати. Зверніть увагу у нас же є органи – інспекція Офісу генерального прокурора, яка повинна документувати і виявляти такі факти та складати підстави для внесення відомостей у ЄРДР. Якщо є напрацювання та інформація віднесена Генпрокурору – повинні бути блискавичні кадрові рішення. Якщо не виникає таких кадрових рішень, то хтось поважний просив, аби він був на посаді. І друге – необхідно контролювати його роботу яким чином він справляється із виконанням своїх службових обов’язків”, - зазначив Мамка.

Додамо

За словами нардепа Юлії Яцик, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прокурора Приходька не було у Запорізькій області, що також має бути підставою для перевірки. Григорій Мамка зазначив: “Якщо людина не ходить на роботу, вона повинна бути звільнена генпрокурором, а на даний час звільнень немає”.

Нагадаємо

Запорізький бізнес-союз вимагає звільнити голову Запорізької обласної прокуратури Віктора Приходька. Там зазначають, що прокурор стоїть осторонь резонансної справи стосовно ймовірного розкрадання гуманітарної допомоги запорізькими топ-чиновниками. Водночас він на замовлення організовує тиск на місцевий бізнес. 

Додамо, що нині Офіс Генпрокурора проводить перевірку в органах прокуратури, зокрема, в прифронтових регіонах. У правоохоронному комітеті Верховної Ради вважають, що, в тому числі має бути проведена перевірка і керівника Запорізької обласної прокуратури Віктора Приходька.