» “Мене ніхто і пальцем не зачепив”: Протасєвіч заявив, що його не примушували до співпраці зі слідством

11 серпень 2022, Четвер, 23:07

“Мене ніхто і пальцем не зачепив”: Протасєвіч заявив, що його не примушували до співпраці зі слідством

14 Червня 2021г.


КИЇВ. 14 червня. Резонанс. Затриманий в аеропорту Мінська опозиційний блогер і журналіст Роман Протасєвіч заявив, що Слідчий комітет Білорусі не примушував його до співпраці в обмін на свободу. Він також заявив, що не піддавався побиттю в СІЗО, і готовий пройти медичну експертизу. Відповідні заяви Протасєвіч зробив під час брифінгу Міністерства закордонних справ Білорусі, в якому вирішив брати участь в останній момент, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

"Ніяких торгів зі слідством не було. Все було добровільно, мене ніхто не примушував", - заявив Протасєвіч, відповідаючи на питання журналістів.

Деталі

Крім того, відповідаючи на запитання представників преси, він заявив про готовність пройти незалежну медичну експертизу, зазначивши, що прекрасно себе почуває, і ніхто зі слідчого комітету не застосовував силу проти нього.

У той же час журналісти нагадали Протасєвічу про сліди на руках, які було видно під час його інтерв'ю телеканалу ОНТ, опублікованому 3 червня.

За словами самого Протасєвіча, сліди на його руках залишилися від стяжок під час затримання.

"Це сліди від стяжок під час затримання. Навіть в СІЗО я чув дуже багато фейків про своє здоров'я. Я прекрасно себе почуваю і перебуваю в чудовому настрої. Звертаюся до своїх колег: друзі, зі мною все в порядку, ніхто мене пальцем не чіпає, не поширюйте чутки ... Якщо хтось в цьому сумнівається, я готовий, з дозволу слідства, пройти будь-яку незалежну медичну експертизу", - заявив журналіст.

Додамо

Під час брифінгу Протасєвіч також відзначив, що не змінив своїх політичних поглядів і не підтримує політику чинного президента країни Олександра Лукашенка.

"Я не змінив своїх політичних поглядів, я можу чесно і відкрито сказати в загальному перед усіма камерами про те, що я не буду політичним прихильником президента. Так і є. Так, я його щиро поважаю, як людину, яка змогла вистояти перед усім тим натиском, який почався влітку і триває досі. Але я не буду прихильником президента, я не кажу про те, що повністю переходжу на сторону держави", - зазначив Протасєвіч.

Брифінг за участю Протасевича проходить в понеділок за участю глави Слідчого комітету Білорусі та представників Міністерства закордонних справ країни.

Основна тема брифінгу - вимушена посадка літака авіаліній Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса. Літак екстрено посадили в Мінську під приводом того, що він замінований. На борту перебували білоруський блогер Роман Протасєвіч і його супутниця, громадянка Росії Софія Сапега, яких заарештували.

Розпорядження летіти до столиці Білорусі пілоти отримали за кілька хвилин до входження літака в повітряний простір Литви. Як відзначали білоруські ЗМІ, наказ про посадку віддав особисто президент країни Олександр Лукашенко.