» «Ми в контакті з українським урядом» – посольство США щодо заяв Зеленського про спробу перевороту

29 березень 2023, Середа, 04:03

«Ми в контакті з українським урядом» – посольство США щодо заяв Зеленського про спробу перевороту

2 Грудня 2021г.


Сполучені Штати контактують із українською владою щодо ймовірних спроб державного перевороту, раніше анонсованих президентом Володимиром Зеленським. Про це в посольстві США повідомили на запит Радіо Свобода.

«Нам відомі нещодавні заяви президента Зеленського. Ми перебуваємо в контакті з українським урядом для подальшого обговорення та отримання додаткової інформації. Ми стурбовані ознаками того, що Росія розробила плани щодо подальших і більш значущих агресивних дій проти України. Ці плани включають зусилля з дестабілізації України зсередини, а також масштабні військові дії», – зазначають у посольстві.

Читайте також: Зеленський і «державний переворот»: що може статися і до чого тут Росія і Ахметов?

Водночас дипломатичне відомство закликає всіх учасників української політики об’єднатися:

«Загалом, наше послання всім складовим українського політичного спектру полягає в тому, що зараз не час для внутрішньополітичних розламів. Зараз настав час об’єднатися як нація перед загрозою російської агресії. Сполучені Штати незмінно підтримують народ України та повний суверенітет і територіальну цілісність країни».

26 листопада президент України на пресмарафоні заявив, що має інформацію про підготовку на 1-2 грудня за участю «представників Росії» спроби державного перевороту в Україні.

Читайте також: Кулеба: Київ надасть партнерам дані щодо підготовки потенційного перевороту в Україні

Володимир Зеленський дослівно сказав: «У нас є не тільки агентурна інформація, в нас є навіть звукова інформація, де представники з України, скажімо так, з представниками з Росії обговорюють участь Ріната Ахметова (олігарх – ред.) у державному перевороті в Україні, що буде залучено мільярд доларів». Доказів своїх слів він не навів.

Після цього помічниця державного секретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід заявила, що Вашингтон «на зв’язку з українським урядом» і намагається отримати додаткову інформацію.

У Кремлі заяву Зеленського заперечили, а Ахметов назвав її «суцільною брехнею».