» Люстрація по-українськи: КСУ знову не ухвалив рішення. Мін‘юст анонсував законопроект

07 грудень 2022, Середа, 21:02

Люстрація по-українськи: КСУ знову не ухвалив рішення. Мін‘юст анонсував законопроект

23 Червня 2020г.
11

Ані у Верховній Раді, ані в Офісі президента немає законопроектів, які відкоригували б закон про очищення влади з урахуванням рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), Кабінет Міністрів внесе такий законопроект до ВР, не чекаючи на рішення Конституційного Суду з цього питання.

Як передає кореспондент "Інтерфакс-Україна", 23 червня  під час розгляду в КСУ  конституційності закону про очищення влади, представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря сказала, що законопроектів у парламенті з цього питання немає.

ЗЕЛЕНА ЛЮСТРАЦІЯ

Відповідаючи на запитання про те, чи є в планах Верховної Ради вносити зміни до чинного закону про люстрацію або ухвалювати інший закон, що регулює люстраційні процедури, вона зазначила: "В плані законопроектної роботи цього немає".

Представник президента в КС Федір Веніславський наголосив, що немає сумнівів у тому, що люстрація була потрібна, але оскаржуваний у КС закон про очищення влади "у багатьох своїх положеннях сумнівний".

Відповідаючи на запитання про те, чи готують в Офісі президента законопроект, який відрегулював би спірні люстраційні питання з урахуванням рішення ЄСПЛ, Веніславський зазначив: "В Офісі президента точаться дискусії щодо підготовки законопроекту, наразі законопроекту немає, тривають попередні консультації".

ФЕДІР ВЕНІСЛАВСЬКИЙ: КСУ СТАВ ЗАРУЧНИКОМ НЕЯКІСНОГО ЗАКОНУ

У перерві слухання справи міністр юстиції України Денис Малюська нагадав журналістам, що Мін‘юст розробив законопроект, який регулює люстраційні питання, законопроект буде внесено на розгляд Кабміну найближчим часом.

Відповідаючи на запитання агентства про те, чи не доцільно дочекатися рішення КС щодо конституційності закону про очищення влади, перш ніж вносити до парламенту новий законопроект, щоб уникнути помилок повторно під час ухвалення закону, Малюська сказав: "Звісно, чекати - найбільш зручна позиція, але у нас є рішення ЄСПЛ і рішення судів про стягнення мільйонних сум чи не щомісяця. Завдавати збитків державі й чекати, тому що краще дочекатися Конституційного Суду, це не опція для нас. Безумовно, нам цікава позиція Конституційного Суду. Але наскільки у мене склалося враження, їм також цікава наша думка, і вони чекають, що ми приберемо левову частку проблем своїм законопроектом".

КОЛИ ЛЮСТРАЦІЯ Є НЕЗАКОННОЮ: КАС ВС ВКАЗАВ НА ВАЖЛИВИЙ АСПЕКТ

Тим часом пресслужба КСУ повідомила, що Велика палата Конституційного Суду України 23 червня на пленарному засіданні у формі усного провадження розглядала справу за конституційними поданнями Верховного Суду України та 47 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону України „Про очищення влади“ від 16 вересня 2014 року № 1682–VII (далі – Закон).

Суддя-доповідач у справі Олександр Литвинов зазначив, що розглядаючи цю справу в закритій частині пленарного засідання, Велика палата Конституційного Суду України визнала за необхідне з’ясувати окремі питання, які мають істотне значення для її вирішення. Зокрема, це стосується позицій учасників конституційного провадження щодо висновків Європейського суду з прав людини, викладених у його рішенні у справі «Полях та інші проти України», у тому числі стосовно застосування положень опорюваного Закону до надто широкого кола осіб, а також стану вирішення питання щодо виконання цього рішення в частині вжиття заходів загального характеру, спрямованих на усунення системної проблеми та її першопричини.

- Велика палата Конституційного Суду України з’ясувала окремі питання на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення, - поінформували у КСУ.

ЛЮСТРОВАНИЙ РОДИЧ ПРЕДСТАВНИКА ПРЕЗИДЕНТА У КСУ ПОНОВЛЕНИЙ В ОФІСІ ГЕНПРОКУРОРА