10 червень 2023, Субота, 03:03

Микола Голомша вважає, що суд заарештує Єфремова через “суспільну небезпеку” (ВІДЕО)

1 Серпня 2016г.
x77778.png.pagespeed.ic.hjYH5h4JDH

Сьогодні Печерський районний суд Києва обиратиме міру запобіжного заходу екс-голові фракції "Партії регіонів" Олександру Єфремову, затриманому за підозрою в посяганні на територіальну цілісність України.

Микола Голомша, перший заступник генерального прокурора України (2014) та голова партії "Патріот", в ефірі "5-го каналу" висловив впевненість, що суд ухвалить рішення про обрання запобіжного заходу Олександру Єфремову у вигляді тримання під вартою.

"Все залежить в першу чергу від того, які докази зібрані і що суддя буде оцінювати. А при тому розкладі, який є, то звісно, що суддя зобов'язаний обрати запобіжний захід - тримання під вартою, тому що я думаю, що не потрібно особливих зусиль слідчих органів, потрібно взяти всі виступи Єфремова по телебаченню впродовж його кар'єри, і я думаю, що достатньо цього, щоб оцінити, де криється суспільна небезпека", – наголосив Микола Голомша.

Крім того, аналізуючи злочини Єфремова, Микола Голомша назвав причину затримки розслідувань подібних "сепаратистських справ".

"Я так думаю, що все це через незібраність колишньої Генпрокуратури, через відсутність принципової позиції. Я б звернув увагу на те, що слідчі і прокурори боялися завжди політики, а тут предметом розслідування фактично є політика, тому боятися не потрібно. Потрібно давати правову оцінку дій і я переконаний, що всі ті покази є у справах, їм потрібно давати відповідну оцінку, це перше. Друге, мені здається, що суддям також потрібно повернутися зараз лицем до нашої держави, згадати, що якщо ми не будемо давати відсіч, якщо ми будемо демонструвати вседозволеність, не буде невідворотності покарання за державну зраду, за захоплення влади, за зміну меж території, то ми дограємося до більш серйозніших проблем, ми так і державу можемо втратити", – зазначив Голомша.

Нагадаємо, Єфремова затримали 30 липня, в аеропорту "Бориспіль", звідки він, за даними ГПУ, намагався вилетіти до Відня. Луценко заявив, що Єфремов підозрюється у вчиненні умисних дій з метою зміни кордонів України, причетності до створення терористичної організації "ЛНР" та заволодінні майном "Луганськвугілля". Генпрокуратура клопотатиме у суді про арешт Єфремова терміном на 2 місяці. Крім того, Луценко наголосив, що Єфремов – цінний свідок, який може розповісти про плани РФ на етапі неоголошеної війни проти України.

За інформацією "Резонансу" перше кримінальне провадження щодо Ефремова було відкрито 18.03.2014 - №12014000000000126 ч. 5 ст. 191 КК України - за фактом заволодіння бюджетними коштами службовими особами ДП «Макіїввугілля», ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», ДП «ВК «Краснолиманська», ДП «Селидіввугілля», ДП «Луганськвугілля» шляхом отримання дотацій з державного бюджету. У травні 2014 року Генеральна прокуратура України визнала ДНР та ЛНР терористичним організаціями. Служба безпеки України у цей час також розпочала досудове слідство за ч. 3 ст. 258-5 КК України – фінансування тероризму. Управління Служби безпеки України в Луганській області - досудове слідство у кримінальних провадженнях щодо створення 05.05.2014 на засіданні у приміщенні Луганської міської ради за участі народних депутатів України Царьова О., Горохова С., Струка В. та «народного губернатора» Луганської області Болотова В.Д. «народної ради», яка доручила Болотову В.Д. забезпечити проведення референдуму з питання підтримання акту державної самостійності самопроголошеної «Луганської народної республіки» (ч. 2 ст. 110 КК України)