» Микола Гошовський поновлений на посаді прокурора Львівщини рішенням Львівського адмінсуду

06 грудень 2022, Вівторок, 10:14

Микола Гошовський поновлений на посаді прокурора Львівщини рішенням Львівського адмінсуду

16 Березня 2020г.
1

Суди України продовжують виносити рішення про поновлення на посадах колишніх прокурорів, які були «люстровані» внаслідок застосування Закону України «Про очищення влади». Зокрема, Львівський окружний адміністративний суд своїм рішення від 24 лютого 2020 року в справі №813/7563/14 повністю задовольнив позов колишнього прокурори Львівської області Миколи Гошовського. Суд ухвалив визнати протиправним та скасувати наказ Генерального прокурора України №1460-к від 23.10.2014 про звільнення Гошовського з посади прокурора Львівської області та поновити Гошовського на посаді прокурора Львівської області з 24.10.2014. Рішення суду в частині поновлення Гошовського на посаді допущено до негайного виконання.

Про це пише Резонанс 16 березня із посиланням на Naspravdi.Today.

"Пікантності ситуації додає та обставина, що зараз посаду прокурора Львівської області обіймає Ірина Діденко, якій це крісло було подаровано за надання сексуальних послуг відомому міжнародному аферисту Давиду Сакварелідзе. У 2015 році Сакварелідзе разом з Віталієм Каськом обслуговував нелегальний бізнес з видобутку піску народного депутата Константиновського (відомий у вузьких колах як «брат Карамазов») та розповідав про Віталика в спортивних штанях, який йому, начебто, пропонував 10 млн. доларів щомісяця.

Після призначення на керівні посади в прокуратурі соратників Сакварелідзе – Руслана Рябошапки, Віталія Каська, Віктора Трепака та Віктора Чумака – разом з якими Сакварелідзе «боровся з корупцією» в інтересах Константіновського, батоні Давид домігся призначення своєї коханки Діденко прокурором Львівської області – з тим, щоби вона закрила кримінальне провадження №12018140000000076 по обвинуваченню Сакварелідзе, яке прокуратура направила в Городоцький районний суд Львівської області.

Але тепер ситуація може докорінно змінитись. Звісно, виконуючий обов’язки генерального прокурора Віктор Чумак не стане виконувати судове рішення про поновлення Миколи Гошовського. Але Чумак не вічний і, відповідно до закону, не може обіймати цю посаду понад один місяць, після чого Діденко буде відправлена туди, звідкіля прийшла", -  зазначило видання.

ЯК ДІДЕНКО «ЗЛИЛА» СПРАВУ САКВАРЕЛІДЗЕ

У коментарі Резонансу Микола Гошовський підтвердив намір поновитися на посаді прокурора Львівщини. "Але спочатку дочекаємось нового Генерального прокурора", - зауважив Гошовський.

Високо оцінює професійні якості Миколи Гошовського його колишній керівник -  перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша. "Гошовський - це саме та кандидатура, яка відповідає запитам та очікуванням мешканців Львівського регіону", - акцентував Голомша.

Нагадаємо, Гошовського звільнив своїм наказом скандальний генпрокурор Віталій Ярема 23 жовтня 2014 року - начебто згідно з законом «Про очищення влади».

ЛЮСТРАЦІЇ ПО-УКРАЇНСЬКИ: СКАСУВАТИ НЕ МОЖНА ПРОДОВЖИТИ (ВІДЕО)

"В Україні для проведення люстрації застосована не загальновизнана у світі модель - звільнення чиновників, які себе скомпрометували таємною співпрацєю зі спецслужбами, а ноу-хау – сприяння узурпації влади Януковичем. При цьому в самому законі не було визначено, в чому це сприяння полягає», - заявив Резонансу ще у жовтні 2016 року начальник Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генпрокуратури України (2014 рік) Микола Гошовський. - В усіх державах світу незаконне захоплення влади – це кримінальний злочин. Однак до цього часу в Україні ані Януковича, ані будь-кого іншого із владної верхівки, яка допомогала узурпувати владу, до кримінальної відповідальності не притягнуто, попри на те, що у КПК введено процедуру заочного засудження (враховуючи їхнє переховування за межами України). Тобто на даний час такий юридично встановлений факт в Україні відсутній".

За його словами, практика Європейського суду з прав людини при розгляді аналогічних справ за зверненнями громадян Польщі, Чехії, балтійських держав, держав колишньої Югославії однозначно свідчить про те, що суд насамперед використовує при оцінці законності звільнення чиновників через люстрацію дотримання Резолюції ПАРЄ № 1096. «Тому у випадку звернення люстрованих українських чиновників до ЄСПЛ усіх їх буде поновлено на посадах», - підкреслив заслужений юрист України Гошовський.

ЮЛДАШЕВ «САМ ПРЕДСТАВИВСЯ» У ПРОКУРАТУРІ СТОЛИЦІ, — ДЖЕРЕЛО