23 березень 2024, Субота, 19:23

Суддя Світлана Гречана поскаржилась до ВРП на прокурора, який “свідомо поширює недостовірну інформацію щодо неї”

8 Квітня 2020г.
Sudya2(1).png

Суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Світлана Гречана  поскаржилась до Вищої ради правосуддя на прокурора, який "свідомо поширив недостовірну інформацію для того, щоб схилити до вчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного процесуального рішення достовірно знаючи, що у її провадженні перебуває клопотання про зміну запобіжного заходу, у якій він є прокурором". Суддя вважає, що у діях особи, які на її переконання спрямовані на дискредитацію суду, її як судді, наявні підстави для вжиття заходів, визначених статтею 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Про це пише Резонанс 7 квітня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Так, суддя поінформували ВРП, що у її провадженні перебуває клопотання захисника підозрюваного про зміну запобіжного заходу у кримінальному провадженні за статтею 201 Кримінального процесуального кодексу України (клопотання підозрюваного, обвинуваченого про зміну запобіжного заходу). Досудове розслідування у цьому провадженні здійснюється групою слідчих слідчого управління Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється групою прокурорів прокуратури Миколаївської області, до складу якої входить заступник начальника управління нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування та розшукових дій територіальним управлінням Державного бюро розслідувань у місті Миколаєві.

Суддя зазначає, що 31 березня 2020 року на початку судового засідання прокурор заявив їй відвід через оприлюднене в мережі Facebook повідомлення про те, що вона нібито напередодні судового засідання зустрічалася та спілкувалася із захисниками підозрюваного.

За словами Гречаної С.І. вказане повідомлення викликало жваве обговорення як в мережі Facebook так i в засобах масової інформації.

Суддя зазначає: «Сторінка у мережі Facebook не активна з жовтня 2018 року. За весь 2018 piк користувач двічі її використовував для перепосту публічної інформації, сам акаунт створений у 2017 році, з чого можна зробити висновок, що даний аккаунт є фейковим».

Як зазначено у повідомленні, прокурор наполягав на задоволенні заяви про відвід використовуючи зміст інформації з мережі Facebook як доказ в упередженості судді, не здійснивши перевірки вказаної інформації та зазначив, що здобув цю інформацію особисто «серед мільйону публікацій в мережі Facebook». Захисник заперечив доводи прокурора, зауваживши, що прокурор вводить в оману суд, оскільки він нібито особисто продемострував йому цю публікацію зі свого мобільного телефону, яку отримав через додаток WhatsApp.

Тим часом Вищий антикорупційний суд 12 березня зобов'язав Національне антикорупційне бюро порушити кримінальне провадження за фактами можливого недостовірного декларування суддею Центрального районного суду міста Миколаєва Світланою Гречаною.

Гречана не внесла відомості до електронних декларацій за 2017-2018 роки про перебування у користуванні квартири в ЖК «Адмірал» в Миколаєві та будинку дачного типу, а також автомобілів Audi і Mercedes, - йдеться у публікації  Центру журналістських розслідувань.

Тому до НАБУ було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення, проте НАБУ відомості до ЄРДР не внесло. На думку Бюро, в заяві не наведено достатніх об'єктивних даних та конкретних фактів, що можуть свідчити про вчинення кримінальних корупційних правопорушень, віднесених до підслідності детективів.