12 квітень 2024, П'ятниця, 16:26

Мін’юст карає нас сфабрикованими документами, – приватні виконавці

16 Лютого 2021г.
2

Міністерство юстиції вважає приватних виконавців конкурентами і намагається розправитися з ними дисциплінарними методами і сфабрикованими документами.

Про це на прес-конференції Асоціації приватних виконавців України: «Проблема дисциплінарної практики Міністерства юстиції щодо приватних виконавців в Україні» заявив заступник голови АПВУ Анатолій Телявський, передає Резонанс із посиланням на Interfax-Україна.

В рамках заходу представники АПВУ продемонстрували відеозапис, на якому видно, як під час засідання комісії боржники публічно заявляють про те, що не писали скарг у справі приватного виконавця Павла Говорова, а скаргу хтось підробив.

За статистикою АПВУ, за останній рік проти приватних виконавців провели 29 засідань Дисциплінарної комісії, на яких вони отримали 69 покарань, 31 з яких суворі - зупинка або припинення діяльності. Цифри вказують на зростання кількості покарань від міністерства у 12 разів.

«Це все відбувається при тому, що ми, приватні виконавці, забезпечуємо левову частку виконання судових рішень в країні і не беремо за це ані копійки з державного бюджету. За офіційними показниками результативності, один приватний виконавець показує майже в шість разів вищу результативність, ніж його колега на державній службі. Зовсім не такого ставлення до себе з боку регулятора очікувала спільнота приватних виконавців» – додав Анатолій Телявський, заступник голови АПВУ.

"Дисциплінарна комісія стала каральним органом для приватних виконавців в Україні. Контроль за діями приватних виконавців повинен покладатися виключно на суди, а міністерство сьогодні намагається перетягнути на себе роботу судової влади. Ми публічно закликаємо керівництво Міністерства юстиції України направити діяльність Дисциплінарної комісії приватних виконавців виключно в правове русло. Сподіваємося, що регулятор почує наш заклик. Інакше будемо ініціювати і добиватися відповідних кадрових ротацій як в Дисциплінарної комісії, так і в Мін'юст", - зазначив голова АПВУ Віталій Чепурний.

Загалом, на сьогоднішній день в Україні склалася катастрофічна ситуація із виконанням судових рішень – в країні виконується не більше 1,5% судових рішень, а загальна сума стягнень сягає 1 трлн. грн. Приватні виконавці працюють в Україні з 2017 року. Розширення їх повноважень і захист їх діяльності передбачені чинним планом реформування системи примусового виконання рішень в Україні, затвердженим Кабінетом Міністрів. Реформу підтримують закордонні партнери України, вказуючи на необхідність зрівняння повноважень державних та приватних виконавців. Дії міністерства, на думку Асоціації приватних виконавців України, вже фактично призвели до зриву виконання Меморандуму про надання Україні 1,2 млрд. євро макрофінансової допомоги з боку ЄС.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram