06 грудень 2023, Середа, 13:51

Мін’юст зачищає пенітенціарну систему

17 Серпня 2018г.
Паша юрист Чернишов

Наказом Міністерства юстиції України від 27 липня 2018 року № 2836/к полковника внутрішньої служби Малахова Олександра Анатолійовича призначено на посаду начальника Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Його першим заступником призначено полковника внутрішньої служби Мастицького Володимира Валентиновича. Про це повідомляє Мін‘юст.

На мій погляд, ці зміни мали бути ще позавчора. Буквально наступної доби після звірячого убивства співробітниці Одеського слідчого ізолятору. Для тих, хто встиг забути - нагадаю. Засуджений за тяжкий злочин розгулював на території СІЗО, наче десь на дачному відпочинку... У результаті знайшов Олену Порошенко, розчленував її та кинув тіло до смітника.

ЖАХЛИВЕ ВБИВСТВО В ОДЕСЬКОМУ СІЗО — НЕ ПЕРШЕ ЦЬОГО МІСЯЦЯ, — ЕКС-ГОЛОВА ДПСУ

У будь-якій цивілізованій країні за такий резонансний злочин політичну відповідальність мав би нести персонально міністр юстиції. Або його заступник. В Україні покарали лише керівника Одеського СІЗО... І то, після того, як прокуратура оприлюднила дані про факти катувань і нелюдського поводження з утриманими. Та розпочала розслідування за фактом перевищення службових повноважень.

ПІСЛЯ КРИВАВОЇ ТРАГЕДІЇ НАЧАЛЬНИКА ОДЕСЬКОГО СІЗО УСУНУЛИ З ПОСАДИ

Сьогодні представили і нового керманича Лук'янівського СІЗО. Як і прогнозував Сергій Старенький ним став Руслан Ромашков, який очолював Бориспільську виправну колонію №119.

Зв'язок цих звільнень із заворушеннями "Торнадо" офіційні речники не коментують. А що тут коментувати, коли особисто Павло Петренко вважає "штатною" ситуацією озброєний спротив "торнадівців" із пораненням силовика!

ШТАТНА СИТУАЦІЯ?

Натомість Ігор Мосійчук наполягає, що кадрові зміни у Лук‘янівці - це наслідок подій "під час етапування в інші місця позбавлення волі ув’язнених бійців спецроти "Торнадо"". Таке рішення Мін‘юсту нардеп вважає "поверховим", оскільки " покарання мають понести виключно ті з працівників СІЗО хто дійсно винен в порушені режиму утримання в’язнів".

Категорично з цим НЕ згідна! Розігнати усе керівництво Лук‘янівки треба було після того, коли європейські ЗМІ поширили відео, зняте у цьому закритому закладі. У кадрі  французький "король шахраїв" не просто вживав спиртні напої із іншими ув’язненими. Але й мав нахабність розповідати на камеру, де він бачив юстицію України і Франції...

ЯК У КИЇВСЬКОМУ СІЗО ВІТАЮТЬ «РЕФОРМАТОРІВ ВІД МІН’ЮСТУ»

Щодо організованого спротиву "торнадівців" -  не все так просто.... Судова влада сьогодні офіційно повідомила про розгляд заяви захисника Руслана Сушка в інтересах обвинуваченого Максима Глєбова (екс-інженера-програміста роти патрульної служби міліції особливого призначення «Торнадо» ГУМВС України в Луганській області). Слідчий суддя зобов’язав начальника багатопрофільної лікарні при ДУ «Київський слідчий ізолятор» "допустити для медичного огляду обвинуваченого лікарів нейрохірурга та окуліста", а також доручив керівнику Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації МЮУ "провести дослідження фактів викладених в заяві захисника".

ВСЕ, ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ ПРО «ТОРНАДО»…

Перераховувати й інші "досягнення" тюремних реформаторів можна ще довго. Викриття у хабарництві двічі за один місяць керівників "Дніпровської установа виконання покарань-4" - це діагноз системі. І тут косметика безсила. Таки треба різати, жорстко! І починати з голови!!!

"Цей міністр відповідальний за все - за доведення тюремної служби до стану хаосу. За відсутність реформ, за мільйони вкрадених грошей, за розкрадені промислові зони, за роздану в оренду сільгоспземлю агроколоній, за масове звільнення професійних кадрів, за кинуті на Донбасі 30 колоній з майже 15000 в'язнів, за закриття колоній, за закон Савченко і зміни до тюремного кодексу, за повну безвідповідальність керівників колоній та знищення системи контролю і ще за багато чого", - вважає Сергій Старенький. І мені дуже складно з цим НЕ погодитись.

АПД: Утім є і певний промінь надії. У п‘ятницю ввечері писати суцільну зраду - то є гріх!

ЄВГЕН ЄНІН: ЯКЩО МІНЮСТ НЕ ВЖИВЕ ЗАХОДІВ, СИТУАЦІЯ В ОДЕСЬКОМУ СІЗО ВИДАВАТИМЕТЬСЯ КВІТОЧКАМИ

13260089 1013484595354637 523691465419455425 N
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс