» Мін‘юст: Закликаємо керівництво НПУ припинити покривати «чорних» нотаріусів

05 липень 2022, Вівторок, 06:50

Мін‘юст: Закликаємо керівництво НПУ припинити покривати «чорних» нотаріусів

25 Лютого 2019г.
1_123

Мін’юст оприлюднив свою позицію щодо мітингу нотаріусів біля Кабміну. Як передає Резонанс, у відомстві наголосили, що "рішення про запровадження для них кваліфікаційних іспитів" ухвалили аби "підвищити якість роботи цих реєстраторів".

"До Мін’юсту надходить багато скарг від громадян та бізнесу на випадки рейдерських захоплень, до яких причетні реєстратори та нотаріуси, котрі були відключені від доступу до реєстру за вчинені порушення, але згодом, коли термін відключення сплив, знову почали працювати", - йдеться у релізі МЮУ. -  На сьогодні такі іспити повинні складати особи, які: а) мають намір стати державним реєстратором (це не стосується нотаріусів, бо вони складають інший іспит - на отримання свідоцтва про право займатися нотаріальною діяльністю), б) реєстратори, у тому числі й нотаріуси, які через ті чи інші порушення були відключені від доступу до реєстрів".

У міністерстві також відмітили, що "всі тести, включені до автоматизованого іспиту, були розроблені командою експертів під контролем наших міжнародних партнерів — проекту ЄС «Право-Justice». Комп’ютерне тестування включає 100 питань і триває 2 години. Екзамен вважається складеним за умови надання правильних відповідей на 75 і більше питань. Результати тесту відразу відображаються на екрані комп’ютера. Наступного дня ці дані опубліковуються на сайті Мін’юсту. Тому вплив будь-якого людського фактору на результати іспиту є нульовим".

МИНЮСТ ПРЕДЛАГАЕТ ЛИКВИДИРОВАТЬ ИНСТИТУТ РЕГИСТРАТОРОВ

"Нам не зрозуміла позиція Нотаріальної палати України (НПУ), яка вимагає скасувати ці тести для нотаріусів. Тому ми: закликаємо керівництво НПУ припинити покривати «чорних» нотаріусів, прикриваючись гаслами «боротьби з корупцією»; закликаємо припинити тиск керівництва НПУ на Мін’юст шляхом повного перекручення фактів щодо суті іспитів, закликаємо припинити вводити в оману спільноту приватних нотаріусів, агітуючи їх не складати іспити, як це передбачає рішення Уряду; закликаємо керівництво НПУ здійснювати свою діяльність у межах правового поля", - йдеться у заяві відомства Павла Петренка.

Як повідомляв Резонанс, 25 лютого 2019 року біля Кабміну нотаріуси з усієї країни проводять мирну акцію протесту “Нотаріат проти корупційних схем”.

ВЛАДА ПРАГНЕ СТВОРИТИ РУЧНИЙ НОТАРІАТ