» Мінюст закликав не шукати “зради” у люстраційній перевірці директора ДБР

02 лютий 2023, Четвер, 13:19

Мінюст закликав не шукати “зради” у люстраційній перевірці директора ДБР

29 Листопада 2017г.
Petrenko-Sevostyanova-Getsadze-620x400

"Проходження люстраційної перевірки новообраним головою ДБР, який раніше не проходив цієї процедури, не є чимось винятковим і здійснюється на загальних підставах. Тому Міністерство юстиції закликає журналістів не робити з цієї події сенсації та не шукати «зради» там, де її немає". Як повідомляє Резонанс, про це йдеться у відповідній заяві оприлюдненій 29 листопада 2017 року на сайті міністерства.

Призначення Романа Труби на посаду директора Державного бюро розслідувань відбулося у повній відповідності з чинним законодавством, - також наголосили у Мінюсті. - Даний кандидат став переможцем багаторівневого конкурсного відбору, проведення якого передбачене Законом «Про державне бюро розслідувань».

У МЮУ назвали люстраційну перевірку "абсолютно стандартною технічною процедурою", і нагадали, що "чинне українське законодавство передбачає, що всі громадяни, які мають намір зайняти державні посади найвищого рангу, мають пройти люстраційну перевірку на підставі критеріїв, визначених Законом «Про очищення влади». Така перевірка унеможливлює призначення на керівні посади державних органів осіб, які не відповідають критеріям здійснення очищення влади, та забезпечує якісне оновлення кадрів державної служби.

Мін’юст акцентував, що проведення цієї процедури жодним чином не позначиться на запуску роботи Державного бюро розслідувань та гарантує, що перевірка буде проведена у визначений законом термін, одразу після отримання усіх необхідних для цього документів.

ДИРЕКТОР ГБР ТРУБА НЕ ПРОХОДИЛ ЛЮСТРАЦИОННУЮ ПРОВЕРКУ