02 червень 2023, П'ятниця, 18:44

Мін‘юст заявив про громадську підтримку антирейдерського законопроекту

5 Грудня 2018г.
Фото:РБК-Україна
Фото:РБК-Україна

Представники провідних бізнес-асоціацій Американської торговельної палати в Україні (АСС), Європейської Бізнес Асоціації (ЕБА), Спілки українських підприємців (СУП), Офісу ефективного регулювання BRDO та Офісу Бізнес-омбудсмена підтримали законодавчі ініціативи, спрямовані на посилення боротьби з рейдерськими атаками на підприємства та майно громадян. Про це повідомляє Міністерство юстиції України, - передає Резонанс.

«Міністерство юстиції разом з народними депутатами та представниками провідних бізнес-асоціацій, які представляють інтереси не окремих профільних спільнот, а реального українського бізнесу, розробили низку новацій, які покликані знизити ризики рейдерських захоплень підприємств. Зокрема, ми вирішили прибрати зі списку суб’єктів реєстрації державні та комунальні підприємства», - цитує слова міністра Павла Петренка прес-служба відомства.

Серед новацій законопроекту - запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації державних реєстраторів, право оренди в реєстрі збігатиметься з терміном дії договору, страхування від підробки підпису на договорі, укладеному в простій письмовій формі, припинення старих, недійсних обтяжень та захист права власності на частку у статутному капіталі юридичної особи.

У Мін’юсті твердять, що "ключові бізнес-асоціації позитивно оцінили зміни, які пропонуються законопроектом 9311".

МИНЮСТ ПРЕДЛАГАЕТ ЛИКВИДИРОВАТЬ ИНСТИТУТ РЕГИСТРАТОРОВ

Перебуваю на Антирейдерському Форумі, який проводить Бізнес Варта. Кожен виступаючий, говорить про незахищеність прав власності, свавілля силовиків і участь у рейдерських схемах держрегістраторів з Мін'юсту, - написав у соцмережі Facebook керманич громадської організації «Антирейдерський союз підприємців України» Андрій Семидідько. -  Підняли питання про нові віяння у боротьбі з рейдерством, про законопроект 9311 від нардепів Андрія Іванчука і Ірини Луценко. Законопроект отримав назву "законопроект перевертнiв". У ньому, під шляхетними гаслами скасування можливостей держреєстраторів від комунальних підприємств  (а за статистикою Мін'юсту, 90% порушень при реєстрації здійснюєть вони ) займатися реєстрацією прав власності, вводиться - спрощений доступ до професії нотаріусів. Після провалу їхньої спроби прийняти попередній 9140, автори пропонують узаконити можливість співробітникам Мін'юсту стати нотаріусами за прискореною процедурою. А це знову некомпетентні люди з доступом до реєстрів і відсутністтю відповідальності за злочини проти власності кожного з нас.

ПРАВООХРАНИТЕЛИ ОТКРЫЛИ 17 УГОЛОВНЫХ ДЕЛ ПО ФАКТАМ АГРАРНОГО РЕЙДЕРСТВА