Головна Політика Миротворці в Україні: ключова тема Мюнхенської конференції з безпеки

Миротворці в Україні: ключова тема Мюнхенської конференції з безпеки

Відправка європейських миротворців в Україну стане однією з основних тем обговорення на Мюнхенській конференції з безпеки, згідно з інформацією, наданою виданням The New York Times.

Про це розповідає Резонанс

Перспективи миротворчої місії

Перспектива укладення угоди щодо припинення вогню стимулює активні дебати стосовно можливого розгортання європейських військ для підтримки миру в Україні. Такі сили мають контролювати виконання угоди про припинення вогню та стримувати агресію росії. Проте залишається невизначеним, чиї війська будуть направлені, в якій кількості та чи погодиться президент рф Володимир Путін на цю ініціативу.

«Ця тема, безсумнівно, буде в центрі дискусії цього тижня на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки, яку відвідають віцепрезидент США Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо», – зазначають журналісти.

Стан участі європейських країн

Декілька європейських держав, зокрема країни Балтії, Франція та Великобританія, порушили питання про можливість участі частини своїх військових у складі миротворчих сил в Україні. Однак високопосадовці Німеччини відзначили, що ця ідея є передчасною.

Президент України Володимир Зеленський висловив готовність до серйозних переговорів щодо укладення угоди про припинення війни, за умови надання союзниками гарантій безпеки, а не лише запевнень.

Згідно з даними NYT, Європа не в змозі запропонувати 200 000 військовослужбовців, як раніше висловлював Зеленський, і будь-який військовий контингент потребуватиме підтримки США. У противному випадку вони залишаться вразливими до російських спроб підірвати політичну та військову довіру до Альянсу.

Навіть якщо говорити про меншу чисельність європейських військ, наприклад, 40 000, це було б складним завданням для континенту, що стикається із повільним економічним зростанням та нестачею кадрів, а також необхідністю підвищення витрат на власну оборону.

Мюнхенська конференція з безпеки відбудеться з 14 по 16 лютого, де очікується участь близько 60 голів держав та урядів, 150 міністрів з усього світу, а також керівників провідних міжнародних організацій.

Перегляди: 17

Читайте також