» МН17: суд вперше озвучив ключові показання свідків

10 серпень 2022, Середа, 12:06

МН17: суд вперше озвучив ключові показання свідків

8 Червня 2021г.


КИЇВ. 8 червня. Резонанс. На другий день слухань по суті справи про катастрофу рейсу MH17, окружний суд Гааги зосередився на ключових питаннях, зокрема, чи був літак збитий ракетою із зенітно-ракетного комплексу "Бук". На суді вперше озвучили показання свідків з місця подій, передає Резонанс.

Цитата:

"З 20 свідків 12 говорять, що 17 липня 2014 року вони бачили слід диму. Деякі з них, а точніше 8, насправді заявили, що бачили в повітрі ракету або повітряний об'єкт", - скзаала суддя, представляючи інформацію про допити свідків.

За її словами, кілька людей, кажучи про джерело сліду в небі, вказали в сторону Саур-Могили та Первомайського.

"Спільна слідча група (JIT) приходить до висновку, що 12 свідків заявили, що чули дивний шум або вибух, 11 свідків заявили про вибух і слід диму, а також зробили заяву про встановлення ракети "Бук", - сказала суддя.

Деталі

Далі суд перейшов до свідчень трьох свідків, які повідомили, нібито вони перебували в районі місця пуску ракети.

Зокрема, один з допитаних повідомив, що знаходився на блокпосту в районі Первомайського, і помітив військову машину з зеленими ракетами, яка поїхала в поле.

Свідок повідомив, що почув кілька вибухів і побачив падіння літака.

"Він побачив, що уламки літака приземлилися за містом Торез. Він також вказав це місце на карті і повідомив, що після вибуху у "Бука" була відсутня ракета", - повідомила суддя.

Інші питання

Суд також розглянув кілька фото з місця подій, зокрема з зображеннями сліду від ракети і дим, а так само аналіз їх місця розташування.

На засіданні, яке відбудеться завтра, 9 червня, суд розгляне матеріали щодо "альтернативних" місць пуску ракети і причетності обвинувачених у справі.

Контекст

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі 298 людей, що знаходилися на борту, загинули.

У 2018 році, 24 травня, Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейса MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації. У червні 2019-го слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних в причетності до катастрофи MH17.

Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня минулого року. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених в збиванні літака рейсу MH17. Підозрювані - троє громадян Росії і один - України - Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко, яких звинувачують в причетності до трагедії рейсу МН17 Малазійських авіаліній.