» Молдова прагне в ЄС, але не планує вступати до НАТО – Санду

07 лютий 2023, Вівторок, 01:19

Молдова прагне в ЄС, але не планує вступати до НАТО – Санду

28 Грудня 2021г.


КИЇВ. 28 грудня. Резонанс. Молдова прагне вступити до Європейського Союзу та вважає таку перспективу цілком реальною. Питання приєднання до НАТО не стоїть. Про це заявила в інтерв'ю каналу Pro TV президент республіки Мая Санду, пише Резонанс.

Цитата

"Я вважаю, що вступ Республіки Молдова до Європейського Союзу реальний. Від нас багато що залежить. Звичайно, є зовнішні виклики та ризики, які можуть відтермінувати наші реформи та відвернути нас від інших справ", — наголосила президент.

Деталі

На уточнювальне запитання вона відповіла, що має на увазі насамперед ситуацію в регіоні.

Відповідаючи на запитання, як Російська Федерація відреагує на той факт, що Республіка Молдова може вступити до ЄС, глава держави зазначила, що важливо, щоб бажання Республіки Молдова поважали, як Молдова поважає бажання інших країн.

На запитання про вступ до НАТО Санду зазначила, що, згідно з її конституцією, Молдова нейтральна країна.

"Немає такої ініціативи і ми не наражаємо нікого на жодну військову небезпеку. Ми хочемо миру", - сказала вона.

Що було раніше

Як писав Резонанс, у грудні відбувся великий саміт "Східного партнерства". Країни Європейського Союзу та країни-учасниці ВП за його підсумками ухвалили спільну декларацію. У ній лідери ЄС заявили, що визнають "Асоційоване тріо" (Грузія, Молдова, Україна) щодо розширення співпраці з Євросоюзом.