25 лютий 2024, Неділя, 20:13

Москва хоче компенсації за розрив Австралією договору про оренду землі у Канберрі

27 Червня 2023г.


Москва готує відповідь на розірвання Австралією договору про оренду земельної ділянки під будівництво нової будівлі російського посольства, повідомив російському виданню «Известия» голова диппредставництва у Канберрі Олексій Павловський.

«Звичайно, адже принцип взаємності в дипломатичних відносинах ніхто не скасовував», – заявив дипломат, відповідаючи на запитання, чи будуть дії у відповідь з боку Москви.

Він додав, що посольство Росії в Австралії означило у своєму позові до Верховного суду цієї країни питання грошової компенсації.

Договір оренди ділянки землі у столиці Австралії Канберрі під будівництво нового комплексу російського посольства був укладений у 2008 році на 99 років, проте за цей час російська сторона не розпочала будівельних робіт. Тому Національне управління капітального будівництва видало розпорядження про звільнення ділянки.

У середині червня парламент Австралії ухвалив закон, який скасував оренду Росією ділянки для будівництва нової будівлі посольства через загрозу національній безпеці. Москва оскаржувала заборону в суді.

Напередодні Верховний суд Австралії остаточно відмовив посольству Росії в праві продовження оренди земельної ділянки. Через годину після оголошення вердикту суду російський співробітник посольства, який жив на ділянці у будівельному будиночку, залишив ділянку. Чоловік прожив на території ділянки близько тижня, харчуючись їжею, яку замовляв через служби доставки. Австралійські засоби інформації повідомляли, що виселити його було неможливо через дипломатичну недоторканність.