» МВФ вимагає автономного прослуховуання для НАБУ

28 березень 2023, Вівторок, 23:48

МВФ вимагає автономного прослуховуання для НАБУ

4 Жовтня 2016г.

До кінця листопада 2016 року Національне антикорупційне бюро України має отримати право на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку (прослуховування) та проведення слідчих дій під прикриттям. Про це йдеться в тексті Меморандуму про економічну та фінансову політику та Технічного меморандуму про взаєморозуміння, укладених між Україною та Міжнародним валютним фондом, - повідомляє НАБУ у Facebook (сайт відомства сьогодні не працює через "технічні роботи").

Як зазначено у повідомленні антикорупційного відомства, "відповідно до документів, законодавчі зміни повинні бути внесені на розгляд Верховної Ради України і прийняті до кінця листопада. НАБУ має бути надано можливість використовувати широкий спектр методів розслідування, у тому числі проведення слідчих дій під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп'ютерних систем. Крім того, відповідно до Меморандуму, реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають відношення до НАБУ, повинні бути захищені від витоку інформації".

Також у НАБУ нагадали, що проект закону, який наділяє їх правом самостійного зняття інформації з каналів зв’язку, внесений на розгляд парламенту в червні цього року і підтриманий профільним комітетом ВР (№4812 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України). Верховна Рада має прийняти рішення з даного питання під час поточної (п’ятої) сесії, про що йдеться в проголосованому порядку денному.