Головна Новини МЗС Словаччини відкинуло звинувачення Зеленського щодо енергетичного фронту

МЗС Словаччини відкинуло звинувачення Зеленського щодо енергетичного фронту

Міністерство закордонних справ Словаччини різко відреагувало на заяви президента України Володимира Зеленського, що стосуються енергетичної політики. У заяві від 29 грудня Міністерство відкинуло звинувачення Зеленського, який стверджує, що Словаччина нібито готується відкрити другий енергетичний фронт проти України у співпраці з російською федерацією.

Про це розповідає Резонанс

«Ми відкидаємо будь-які нісенітниці про відкриття другого енергетичного фронту, про який безпідставно вигадує президент України Володимир Зеленський, а також про якийсь уявний альянс з Володимиром Путіним», – йдеться в заяві МЗС.

Міністерство також зауважило, що заяви прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо про можливе припинення електропостачання Україні через відмову від транзиту російського газу є «перебільшеними». У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що нинішній уряд Словаччини активно працює над зміцненням енергетичної співпраці з Україною, зокрема через комерційні угоди.

Пріоритети словацькo-української співпраці

У МЗС Словаччини наголосили, що словацький уряд вважає проект посилення взаємозв’язку енергетичних систем з Україною одним із головних пріоритетів. Це дозволяє постачати електроенергію на комерційній основі, оскільки словацькі компанії не можуть фінансувати українську державу. Водночас Словаччина надає гуманітарну допомогу Україні у межах своїх можливостей.

Окремо було підкреслено, що Україна отримує значні прибутки від транзиту російського газу через свою територію. Словацьке МЗС також застерегло від створення нових ворогів та вигадування уявних загроз, адже країни-члени Європейського союзу, включно зі Словаччиною, підтримують Україну та її громадян.

Газове питання та майбутні угоди

Роберт Фіцо 27 грудня заявив, що Словаччина може переглянути свої дії щодо України у разі припинення транзиту російського газу з 1 січня. Це може включати зупинку постачання електроенергії. Президент Зеленський у відповідь зазначив, що російський президент Володимир Путін нібито доручив Фіцо створити енергетичний фронт проти України.

Контракт на транзит російського газу через Україну до Європи було підписано у 2019 році на п’ять років. Основними покупцями залишаються Словаччина та Австрія, які отримують газ через газопровід Уренгой-Помари-Ужгород, що проходить через територію України до Словаччини.

Наразі Словаччина отримує близько 3 млрд кубометрів газу на рік від «Газпрому», що становить приблизно дві третини її потреб. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вже заявив, що після завершення терміну дії угоди з росією Україна не має наміру її продовжувати.

Перегляди: 6

Читайте також