Головна Новини МЗС України спростувало звинувачення Угорщини щодо газового транзиту

МЗС України спростувало звинувачення Угорщини щодо газового транзиту

Міністерство закордонних справ України назвало звинувачення з боку угорської влади щодо припинення транзиту російського газу «маніпулятивними». У відомстві наголосили, що такі заяви є частиною політичної інформаційної кампанії, спрямованої на внутрішнє споживання в Угорщині.

Про це розповідає Резонанс

МЗС України нагадує, що Європейська комісія ще 1 січня зазначила, що рішення України зупинити транзит не мало негативного впливу на енергетичну безпеку країн ЄС та ціни для європейських споживачів.

«Єдиною причиною проблем на енергетичному ринку Європи завжди була Росія. Протягом десятиліть Кремль використовував енергію як зброю, шантажуючи європейські уряди та підриваючи енергетичну безпеку. З початком повномасштабної агресії проти України Росія стала екзистенційною загрозою для стабільності та миру на європейському континенті. Як наслідок, ера залежності Європи від російських енергоносіїв добігає кінця», – заявляє відомство.

Європейська відповідь на енергетичні виклики

Українське дипломатичне відомство підкреслило, що ЄС разом з європейськими урядами докладають зусиль для диверсифікації джерел постачання енергоносіїв. Всі європейські країни, за винятком двох, вже знайшли альтернативні джерела з США та країн Близького Сходу. При цьому деякі країни продовжують шукати спосіб зберегти свою залежність від російських постачань, заважаючи іншим країнам отримувати ресурси від нових партнерів.

МЗС також заявляє, що якщо Будапешт обирає посилення зв’язків з росією над інтеграцією з ЄС та США, це слід визнати відверто. Україна готова зайняти місце в ЄС та НАТО, якщо Угорщина вийде з цих альянсів на користь співпраці з СНД чи ОДКБ.

Реакція Угорщини

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна своїм рішенням зупинити транзит російського газу створила економічні труднощі для ЄС. 1 січня Україна зупинила транспортування російського газу у своєму інтересах національної безпеки.

Попри це, Словаччина і Австрія, основні європейські імпортери російського газу, вже забезпечили альтернативні маршрути постачання. Однак прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив стурбованість можливими «драматичними наслідками» для ЄС у випадку непоновлення транзиту.

Угорщина під керівництвом Віктора Орбана та Петра Сійярта неодноразово демонструвала свою прихильність до кремля, роблячи заяви, що суперечать загальній позиції ЄС щодо підтримки України з початку повномасштабного вторгнення росії.

Перегляди: 16

Читайте також