» МЗС висловлює протест через рішення Росії припинити діяльність українського центру «Просвіта» на Далекому Сході

01 квітень 2023, Субота, 22:38

МЗС висловлює протест через рішення Росії припинити діяльність українського центру «Просвіта» на Далекому Сході

1 Листопада 2021г.


Міністерство закордонних прав України заявило, що висловлює протест через рішення Росії припинити діяльність організації «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта».

У заяві пресслужби МЗС України це називають наступом російської влади на права української меншини в Росії.

«Рішення про примусове припинення діяльності центру «Просвіта» та інших осередків української культури в РФ яскраво ілюструють істинну «російську гостинність» для тих громадян інших країн, спорідненість з якими російська влада продовжує так відчайдушно доводити, заохочуючи до набуття російського громадянства. Влада РФ не лише не демонструє наміри захищати права українців Росії, а й всіляко обмежує можливості участі у процесі прийняття рішень з питань, що їх стосуються, перешкоджаючи будь-яким спробам їхньої самоорганізації», – йдеться у заяві.

У МЗС вказують, що з огляду на ситуацію, Росія «має виконувати свої міжнародно-правові зобов’язання», а міжнародна спільнота – «дати належну оцінку стрімкому погіршенню ситуації з правами людини в РФ, засудити і посилити політико-дипломатичний тиск на російську владу, аби припинити наступ на права української національної меншини в Росії».

За даними МЗС України, нещодавно Артемівський міський суд Приморського краю Росії ухвалив рішення про ліквідацію автономної некомерційної організації «Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр «Просвіта».

Українські дипломати вказують, що впродовж 2011-2020 років в Росії були, зокрема, ліквідовані Федеральна національно-культурна автономія українців Росії, Об’єднання українців Росії, Омська регіональна ГО «Сибірський центр української культури «Сірий Клин». Крім того, Світовий конґрес українців було визнано «небажаною організацією», а Бібліотеку української літератури в Москві закрито.