» МЗС визнало провал українського слідства у справі Марківа

05 грудень 2022, Понеділок, 00:19

МЗС визнало провал українського слідства у справі Марківа

19 Липня 2019г.
EjPoL8q0KEsoTqeeYQVgjJI-uFJXlG_7

Представники української влади не співпрацювали з італійським слідством у справі вбивства журналіста Андреа Рокеллі в Слов'янську в 2014 р. під час АТО, що стало причиною жорсткого покарання для екс-бійця Нацгвардії Віталія Марківа.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль в інтерв’ю Дзеркалу тижня, передає Резонанс.

"Я не хочу йти шляхом, яким нині йдуть усі, включно з нашим послом в Італії, і розповідати, що це "політичне замовлення", "слід Росії" тощо. Оскільки я вважаю, що є серйозні недопрацювання з боку українського слідства. І якщо в адвокатів не було змоги надати інформацію про розслідування вбивства Ракеллі в Україні, то кидатися звинуваченнями лише в тому, що це "політична розправа", не можна", - сказала вона.

За словами О.Зеркаль, ця ситуація склалася ще в 2015 р., коли українські слідчі органи ігнорували італійських правоохоронців і родичів журналіста, які приїжджали до України.

"Якби в нас були результати розслідування вбивства італійського журналіста й українське слідство співпрацювало з італійським, то ймовірність переслідування й такого результату, який ми сьогодні отримали, була б набагато нижчою або навіть мінімальною. У кожнім разі, не було б такого відчуття політичного переслідування", - пояснила вона.

Заступник голови МЗС додала, що політичні ризики в таких справах є завжди, але позитивним прикладом можна вважати розслідування катастрофи рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній", в якому Україна бере активну участь. При цьому вона не виключила російського втручання у "справу Марківа".

"Я вважаю, що тут є багато різних чинників. Можливо, російський там теж присутній. Але говорити, що це основний чинник, я не можу. Оскільки вважаю, що з нашого боку є великий провал", - констатувала вона.

ВИРОК ІТАЛІЙСЬКОГО СУДУ ВІТАЛІЮ МАРКІВУ – ЦЕ ВИРОК УКРАЇНСЬКІЙ ВІЙСЬКОВІЙ ЮСТИЦІЇ