21 вересень 2023, Четвер, 11:34

На деокупованій Харківщині виявили 10 катівень – Нацполіція

16 Вересня 2022г.


КИЇВ. 16 вересня. Резонанс. На деокупованих територіях Харківської області виявили 10 катівень, які облаштували російські військові. Про це під час брифінгу повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко, інформує Резонанс.

Деталі

"Ми можемо говорити про ті безчинства, які творилися в наших містах. Заходячи в Балаклію чи в Ізюм, бачимо величезну кількість злочинів, скоєних проти цивільного населення. Виявлено 10 катівень", – сказав Клименко.

За його словами, одна з катівень була в Балаклії – у відділенні місцевої поліції, де в камерах утримували приблизно 40 осіб. Людей до 48 днів тримали у жахливих умовах, над ними знущалися та катували, сказав голова Нацполіції.

Іншу катівню з нелюдськими умовами утримання окупанти облаштували у приміщенні друкарні.

"Були тортури – ми бачили на руках у людей сліди від електричних оголених дротів, по яких пускали струм, коли допитували. Були знайдені молотки та удавки. Зараз ми проводимо слідчі заходи для встановлення ступеню ушкоджень, які отримали люди", – повідомив Клименко.

Він зазначив, що ще шість катівень росіяни облаштували в місті Ізюм.

Додамо

На місці масового поховання людей поблизу Ізюма розпочали роботу слідчі Національної поліції, 10 криміналістичних лабораторій та судмедексперти.

"На сьогодні там нараховується близько 445 захоронень. Характер тілесних ушкоджень, обставини та причини смерті людей будемо встановлювати. Тіла вбитих людей, які поховані там з березня, треба буде ексгумувати та ідентифікувати. Це робота на багато тижнів, але ми доведемо її до кінця і встановимо, хто цим займався", – сказав Клименко.

За його словами, серед постраждалих від звірств російських окупантів є семеро громадян Шрі-Ланки – студенти медичного коледжу.

На звільнених територіях Харківської області працює понад 30 слідчих груп. За останній тиждень відкрито 204 кримінальні провадження, які пов’язані з воєнними злочинами росії.

Нагадаємо

Радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко повідомив, що місто Ізюм у Харківській області знищено приблизно на 80%, а кількість загиблих мирних жителів буде вдвічі більшою, ніж у Бучі під Києвом.