» На державні інформресурси за тиждень здійснили понад 50 тисяч кібератак – Держспецзв’язку

14 серпень 2022, Неділя, 07:29

На державні інформресурси за тиждень здійснили понад 50 тисяч кібератак – Держспецзв’язку

18 Червня 2021г.


Протягом тижня з 9 до 15 червня на інформаційні ресурси державних органів було скоєно понад 50 тисяч кібератак, які були успішно заблоковані, повідомили в п’ятницю у Держслужбі спеціального зв’язку та захисту інформації України.

«Система захищеного доступу державних органів до мережі інтернет заблокувала 50 571 атаку різних видів, що на 17% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість – мережеві атаки прикладного рівня (98%). Заблоковано 19 DDoS-атак. Переважно на веб-ресурси президента України», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що що система виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти на об’єктах моніторингу зафіксувала 1 177 118 «підозрілих подій», більшість з яких є спробами отримання прав користувача – 49%, прав адміністратора – 22%, а також по 8% – стосуються порушення корпоративної політики безпеки, підозрілого коду і нестандартних протоколів.

«У разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA», – звернулися у відомстві.

Читайте також: Кіберполіція попередила про масовану атаку «вірусу» на держустанови та приватні компанії

Нещодавно Служба безпеки України повідомила про виявлення своїми кіберфахівцями «шкідливого програмного забезпечення», яке поширювали спецслужби Росії. Росія зазвичай не коментує такі заяви української спецслужби.