Під час карантину на держпосади призначатимуть без конкурсу. Адвокат розповіла про ризики нововведення - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 17:22

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Під час карантину на держпосади призначатимуть без конкурсу. Адвокат розповіла про ризики нововведення

14 апреля 2020г.

Верховна рада прийняла за основу і в цілому доопрацьований законопроект про зміни до бюджету-2020 у зв'язку з коронавірусом. Документ передбачає, що на період карантину та впродовж 30 днів з дня його скасування зупиняється дія положень законів "Про державну службу", "Про центральні органи виконавчої влади" в частині проведення конкурсів на посади держслужби та призначення на посади державної служби за результатами конкурсу. Відтак, потрапити на держслужбу можна шляхом простої співбесіди.

Про це Резонансу 14 квітня розповіли ADER HABER Law Firm.

Експерт з трудового права, радник та адвокат Тетяна Іванович вважає це досить неоднозначним кроком, особливо з метою передбачення додаткових фінансових ресурсів у держбюджеті для подолання коронавірусу та для підтримки економічної активності в країни.

«Можна припустити, що якщо мова йде про передбачення фінансових ресурсів у Державному бюджеті, то таке право надано з метою оперативного найму поза конкурсом саме менеджерських позицій державної служби, які завідують фінансовими ресурсами, або принаймні мають вплив на них», - аналізує нововведення експерт.

До того ж, на думку Іванович, нові правила прийому на держслужбу роблять дії влади непрозорими.

«Незрозуміло, яким чином кандидат на керівну посаду зможе всього за 2 місяці і вступити в посаду, і виконувати менеджерські функції належним чином та ще й під час карантину, коли більшість працівників працюють з дому. Логічно було б передати кермо виконуючим обов’язки на цей період, а не призначати поза конкурсом нових кандидатів», - каже юрист.

На думку Тетяни Іванович, навіть у разі найменших зловживань доступ до ключових посад державної служби можуть отримати сумнівні кандидати.