» На Харківщині росіяни вбили українського письменника Володимира Вакуленка

07 лютий 2023, Вівторок, 00:27

На Харківщині росіяни вбили українського письменника Володимира Вакуленка

29 Листопада 2022г.


КИЇВ. 29 листопада. Резонанс. Російські окупанти вбили українського письменника та поета Володимира Вакуленка під час окупації на Харківщині. Були знайдені фотодокази і результати ДНК-експертизи. Про це повідомляє "Суспільне", інформує Резонанс.

Деталі

Як зазначається, 50-річний Володимир зник в селі Капитолівка, що поблизу Ізюма, у березні 2022. Батьки письменника більш як півроку шукали свого єдиного сина, потім стало відомо, що його викрали російські загарбники.

Після звільнення окупованого Ізюма, у місті виявили місце масового поховання. Станом на початок вересня, там знайшли понад чотири сотні тіл. Поховання проводила місцева ритуальна служба, вона ж вела журнал із даними про небіжчиків. У журналі під номером 319 були вказані дані Вакуленка.

20 жовтня в ефірі «Єдиних новин» речник прокуратури Харківщини заявив, що під номером 319 було виявлено тіло невідомої жінки.

Згодом журналісти Суспільного знайшли фото тіла № 319, зроблене перед похованням. На ньому були прострелені документи Володимира Вакуленка, також було видно татуювання на руці, схоже на те, що мав письменник. Наприкінці листопада дані про загибель Вакуленка підтвердила ДНК-експертиза.

Довідка

Володимир Вакуленко - український громадський та літературний діяч, контрлітератор, прозаїк, поет, перекладач. Автор тринадцяти книг. Лауреат літературних премій.

Він народився, виріс та мешкав в селі Капитолівка в Ізюмському районі Харківської області. Відомо, що у Вакуленка лишилися два сини - Владислав (1995) і Віталій (2008). Молодший син мав інвалідність. 

Доповнення

У боях за Україну загинув заслужений артист України, соліст балету Національної опери Олександр Шаповал.