» На Хмельниччині повідомлено про підозру членам ОЗГ, які погрожуючи вбивством, вимагали гроші

10 грудень 2022, Субота, 11:53

На Хмельниччині повідомлено про підозру членам ОЗГ, які погрожуючи вбивством, вимагали гроші

7 Липня 2020г.
tn1_0_05513400_1576680661_5dfa3cd50d7b0

Завдяки скоординованим прокуратурою області заходам та належно спланованим слідчим (розшуковим) діям, правоохоронцями викрито та припинено протиправну діяльність організованої групи, члени якої займались вимаганням коштів.

Про це повідомляє Резонанс 7 липня із посиланням на прес-службу прокуратуру Хмельницької області.

За ефективного процесуального керівництва галузевого відділу прокуратури області, працівниками слідчого управління Головного управління Національної поліції в області спільно із співробітниками управління КОРД та управління стратегічних розслідувань в області ДСР Національної поліції України, в результаті проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій, у травні цього року викрито злочинні дії чотирьох жителів м. Волочиськ.

Організатор злочинного об’єднання, маючи досвід вчинення злочинів проти власності, поєднаних з насильством відносно потерпілих, розробив план протиправного заволодіння грошовими коштами та залучив до складу групи ще трьох місцевих мешканців.

В одного із потерпілих спільники вимагали щомісячно 2 тис грн, але з часом їх «апетити» зростали та, прикриваючись неіснуючим боргом, вони поставили потерпілому вимогу переоформити право власності на автомобіль «Ауді А4».

В інших чоловіків зловмисники вимагали 40 тис грн, 1 тис доларів США та 2 тис доларів США неіснуючих боргів.

При цьому всі неправомірні вимоги вимагачів супроводжувались застосуванням фізичного насильства та погрозами.

Наразі викритим особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 189 КК України (вимагання з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, з погрозою вбивства, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров’я людини, вчинене організованою групою).

Усім підозрюваним обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Стороною обвинувачення вживається комплекс заходів, спрямованих на завершення досудового розслідування.