21 липень 2024, Неділя, 15:35

На Київщині попередили замовне вбивство адвоката

15 Листопада 2019г.
На Київщині попередили замовне вбивство адвоката

Правоохоронці на початку жовтня отримали інформацію про підготовку замовного вбивства та пошук кілера для ліквідації жертви. Під час її відпрацювання було встановлено особу майбутньої жертви, організатора злочину та безпосередньо виконавця.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на речника дпартаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України Наталлю Калиновську.

Організатором виявися мешканець Львівщини. Переслідуючи корисливі мотиви, він підшукав виконавця злочину та пообіцяв заплатити за ліквідацію керівника адвокатського бюро 7 тис. дол. Смерть адвоката давала можливість фігурантові заволодіти його майном.

Операція по попередженню замовного вбивства та затримання його організатора проходила під контролем правоохоронців, зокрема – від початку проведення перемовин між організатором та виконавцем, ініціюванням вбивства до затримання фігурантів.

Слідчі Головного управління Нацполіції у Львівській обл., оперативники ДСР, УСР та ДВБ Нацполіції спільно з прокуратурою Львівської обл. задокументували факт передачі частини коштів, а саме 1200 дол. на так звані, поточні витрати та придбання зброї.

Під час передачі грошей організатор надав кілеру фото та необхідні дані про потенційну жертву. Крім того, було встановлено, що організатор вбивства має дружні стосунки з колишньою дружиною потерпілого. Її причетність до злочину буде перевірятися у межах досудового розслідування.

Правоохоронці 13 листопада провели інсценування особливо тяжкого злочину. У лісосмузі пострілом у голову жертву нібито було вбито. У якості підтвердження організатор отримав фото з місця вбивства. Після отримання доказів останній призначив зустріч для розрахунків з кілером.

У четвер, 14 листопада, правоохоронці затримали організатора у порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому повідомлено про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.27, ч.1 ст.14, п.11 ч.2 ст.115 (умисне вбивство, вчинене на замовлення) Кримінального кодексу України.