» На Луганщині задокументовано черговий факт порушення звичаїв війни збройними зграями РФ

24 октябрь 2020, Суббота, 22:51

На Луганщині задокументовано черговий факт порушення звичаїв війни збройними зграями РФ

13 мая 2020г.
777

Прокурори управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області спільно з працівниками ГУ СБУ  в Донецькій та Луганській областях задокументували результати обстрілу 9 травня 2020 року житлового сектору у смт Трьохізбенка Новоайдарського району Луганської області.

Про це Резонанс поінформували у прокуратурі Луганщини 13 травня.

Даний факт розслідується в межах кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 258 (терористичний акт), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни) ч. ч. 1, 2 ст. 438 (порушення законів та звичаї війни) КК України.

У ході огляду місця події встановлено, що обстріл з боку незаконних збройних формувань РФ здійснено із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння – міномету калібру 82 мм. Кілька снарядів розірвалося в безпосередній близькості від житлових будинків, внаслідок чого пошкоджено паркани, вікна та фасади будівель.

Такі дії незаконних збройних формувань РФ становили пряму загрозу життю та здоров’ю цивільного населення. Це суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року та ст. 25 Гаазької конвенції 1907 року.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчим Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.