27 вересень 2023, Середа, 09:17

На окуповану Херсонщину прибули іранські інструктори через неефективне використання росіянами дронів-камікадзе – ОК “Південь”

18 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 18 жовтня. Резонанс. На територію тимчасово-окупованої Херсонщини прибули іранські інструктори через проблеми в росіян із використанням дронів-камікадзе. Інформацію на брифінгу підтвердила керівниця об’єднаного координаційного прес центру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк, передає Резонанс.

Цитата

“Є така інформація, що вони розгортають подібні бази, зокрема, на тимчасово-окупованій Херсонщині, тому що використання дронів, вочевидь, відбувається не дуже вдало. Якщо розглядати співвідношення наших збиттів та їх влучань, то наразі ми маємо 157 збиттів та 34 влучань. До того ж, ці влучання не завжди результативні, тому що є потрапляння і в передову смугу, в акваторію порту – коли вони не несли ніяких ушкоджень, але дрон був застосований”, – зазначила Гуменюк.

Деталі

Вона пояснила, що дрони-камікадзе є одноразовими у використанні, та росія використовує їх не ефективно, хоча розраховувала на інший ефект. Про це свідчать масовані удари, які окупанти почали завдавати зараз – 5,7,9 одночасно запущених в одному напрямку дронів.

“Це може свідчити про спробу підібрати іншу тактику для їхнього застосування, якої їх, і вочевидь, навчають ці інструктори”, – констатувала Гуменюк.

Доповнення

Інститут вивчення війни повідомляв, що загарбники, імовірно, перекинули на окуповані території України пов'язаних із Корпусом вартових ісламської революції (КВІР) іранських військовослужбовців, щоб навчити російських військових користуватися дронами Shahed-136.