27 вересень 2023, Середа, 08:37

На розгляд керівництва Ради надійшли анонсовані Зеленським судові законопроєкти

15 Лютого 2021г.
4321
Фото: архів

У Верховній Раді зареєструвано три законопроєкти, внесені Президентом України Володимиром Зеленським "для вирішення проблемних питань у судовій системі".

Про це йдеться на сайті Ради, передає Резонанс 15 лютого.

Законопроєкти подані під номерами 5067, 5068 та 5069. Повних текстів документів наразі ще немає.

Законопроєкт №5067 "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції" від 15.02.2021.

Суб'єкт права законодавчої ініціативи: Президент України Володимир Зеленський.

15 лютого цей документ одержано парламентом та передано на розгляд керівництва.

Законопроєкт №5068 "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя".

Суб'єкт права та ініціатор законопроєкту - також Президент України

12 лютого цей документ був визначений Президентом України як невідкладний. 15 лютого проєкт отримано Верховною Радою та передано на розгляд керівництву.

Законопроєкт №5069 "Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя". Ініціатор також Зеленський. 15 лютого проєкт отримано керівницвом парламенту.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ АНОНСУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТИ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ У СУДОВІЙ СИСТЕМІ

Як повідомлялось на сайті  Офісу Президента, "у разі ухвалення першого законопроекту всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика палата ВС".

Другий законопроект передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третім законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

«Робота судової системи має бути відкорегована. «Закон» і «справедливість» мають бути головними словами для українських судів. Чинне законодавство дає необхідні рамки, щоб проводити зміни. Але конкретні кроки потребують підтвердження від парламенту», – акцентував  Зеленський.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram