» На Сумщині припинено діяльність групи «чорних реєстраторів»

06 грудень 2022, Вівторок, 08:33

На Сумщині припинено діяльність групи «чорних реєстраторів»

14 Квітня 2020г.
324(1)

Прокуратурою Сумської області спільно зі слідчим управлінням Нацполіції та Службою безпеки України припинено діяльність групи так званих «чорних реєстраторів», які організували масштабну схему надання незаконних послуг із реєстрації речових прав (ч. 2 ст. 361 та ч. 2 ст. 361-2 КК України). Про це повідомляє Резонанс 14 квітня, посилаючись на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, жителі Сумської та Чернігівської областей організували схему незаконного отримання в державних органах особистих ключів доступу до державних реєстрів, у подальшому такі ключі передавалися стороннім особам, які незаконно за винагороду проводили відповідні операції. Зокрема здійснено понад 40 тис незаконних реєстраційних дій, які здебільшого стосувалися оформлення речових прав на земельні ділянки, відтак основними їх «клієнтами» були великі сільгоспвиробники.

Під час 5 санкціонованих обшуків у сільських радах, офісному приміщенні та за місцем мешкання учасників групи вилучено документи, комп’ютерну техніку, носії інформації та інші докази протиправної діяльності.

Досудове розслідування триває, вирішується питання щодо повідомлення фігурантам кримінального провадження про підозру.