» НАБУ ігнорує рішення суду, який зобов’язав детективів розслідувати злочин Авакова, – журналіст

03 жовтень 2022, Понеділок, 05:29

НАБУ ігнорує рішення суду, який зобов’язав детективів розслідувати злочин Авакова, – журналіст

22 Червня 2017г.
174159

Слідчий суддя Солом'янський районного суду м. Києва О. Букіна ще 24 квітня 2017 року зобов'язала Національне антикорупційне бюро України протягом доби внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення міністром внутрішніх справ України, суддями Апеляційного суду Одеської області та суддею Суворівського районного суду м.Одеси за правовою кваліфікацією - ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем). Про це повідомив у Facebook журналіст Володимир Бойко. Він оприлюднив рішення суду, ухвалене за його заявою:

Зокрема, Бойко стверджує, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков «переховував засудженого Дейдея від органів кримінально-виконавчої системи та влаштував йому фальшиві документи для обрання народним депутатом. Але Ситник відмовляється виконувати ось це рішення суду».

Як повідомляв Резонанс, у березні 2017 року журналіст Володимир Бойко опублікував вирок Суворовського районного суду м.Одеса від 23 березня 2012 року, яким за розбій до 5 років позбавлення волі із відтермінуванням виконання вироку на строк у 3 роки був засуджений нинішній народний депутат України Євген Дейдей. Журналіст твердить, що "іспитовий строк, встановлений судом для Дейдея, мав закінчитись 24 березня 2015 року і впродовж цього терміну Дейдей повинен був регулярно з’являтись до органів кримінально-виконавчої системи за місцем проживання в м.Рені Одеської області. Але Дейдей іспитовий строк не відбув і з кінця 2013 року став переховуватись. Після зміни влади Дейдей знайшов шляхи до серця міністра внутрішніх справ Авакова та його вірного зброєносця А.Геращенка. І трапилось чудо – кримінальна справа по обвинуваченню Дейдея наприкінці вересня 2014 року (вже після того, як Дейдей був зареєстрований ЦВК кандидатом у народні депутати України за списком «Народного Фронту») зникла з архіву Суворовського районного суду м.Одеса, а з оперативно-довідкової картотеки МВС України зникли відомості про притягнення Дейдея до кримінальної відповідальності та його засудження".

Відповідну заяву про вчинення злочину Володимир Бойко доправив і до Генеральної прокуратури 20 березня 2017 року.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс подання до парламенту про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Євгена Дейдея, в діях якого вбачаються ознаки незаконного збагачення на суму 6 106 003,89 грн.

"Дейдей Є.С. вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.3. ст. 368-2 КК України, тобто набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами", - написала у соцмережі речниця генпрокурора.