» НАБУ має вручити судді Вовку підозру відповідно до закону і лише потім викликати на слідчі дії, – Баганець

19 серпень 2022, П'ятниця, 20:39

НАБУ має вручити судді Вовку підозру відповідно до закону і лише потім викликати на слідчі дії, – Баганець

22 Лютого 2021г.
Папки НАБУ

Якщо слідчі Національного антикорупційного бюро України не змогли вручити підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку відповідно до вимог процесуального законодавства, то він не є підозрюваним у справі. І, перш ніж проводити будь-які дії, НАБУ зобов'язана виправити свою помилку.

Як пише Резонанс 22 лютого, про це заявив заступник Генерального прокурора України (2014-2015), заслужений юрист України Олексій Баганець у коментарі Капіталу, коментуючи ситуацію навколо так званої «справи суддів ОАСК».

«Закон чітко говорить про те, що підозра має вручатися особі в установленому законом порядку. І якщо в установленому законом порядку підозру не вручили, то він (суддя Павло Вовк, - Ред.) не отримав статус підозрюваного. Значить, не намагайтеся довести те, що ви йому щось вручили, а виконуйте процедуру по-новому, строго відповідно до вимог Конституції, законів України. Хочеться це комусь чи не хочеться, правоохоронні органи і органи попереднього розслідування повинні дотримуватися закону і діяти відповідно до вимог закону», - зазначив юрист.

Саму «справа суддів ОАСК» Баганець у цілому вважає безперспективною.

«У мене немає матеріалів кримінального провадження, але обґрунтованість претензій до глави ОАСК і до суддів в частині створення злочинної організації з метою захоплення влади в умовах, коли суд і судді це і є влада згідно з Конституцією України, не витримує критики», - зазначає він, обурюючись тим, що слідство оприлюднює матеріали справи до розгляду кримінального провадження по-суті в суді.

«Вони оприлюднили аудіозаписи, а це незаконне розголошення таємниці досудового розслідування», - нагадує юрист.

«Те, з якою завзятістю в НАБУ намагаються залишити цю справу в своєму провадженні, неодноразові виклики голови ОАСК до ВАКС, і ця штовханина між загальними судами в особі Печерського суду Києва і ВАКС, викликає нерозуміння. З одного боку вже можна говорити про якусь особисту зацікавленість керівника НАБУ і керівництва САП у притягненні  Вовка та інших суддів ОАСК до відповідальності, а з іншого - про те, що у нас в законодавстві часто немає чітких норм і суперечки про підслідності кримінальних проваджень повинен вирішувати Генеральний прокурор України », - зазначив колишній прокурор.

Саме Генеральний прокурор, на його думку, і зобов'язана прийняти остаточне рішення.

«І якщо Генеральний прокурор або його заступник говорять, що немає підстав затверджувати підозру, тому що, наприклад, не зібрано в справі достатньо доказів, не може бути ніякої  "війни ". Процедура виписана в законі. Не подобається процедура - міняйте законодавство. Якщо ви хочете притягнути суддю до кримінальної відповідальності, значить має бути згода ВРП. У чому тут проблема? Дійте за законом! Тут же ми бачимо якусь упередженість керівництва НАБУ і антикорупційної прокуратури », - вважає юрист.

ГОЛОВА ОАСК ВОВК ЗАЯВЛЯЄ, ЩО РІШЕННЯ ПРО ЙОГО ПРИМУСОВИЙ ПРИВІД ДО ВАКС НЕЗАКОННЕ

Нагадаємо, що детективи НАБУ двічі, 8 і 16 лютого, безуспішно намагалися виконати рішення ВАКС про примусовий привід судді Павла Вовка. Той, в свою чергу, заявляє про порушення закону з боку НАБУ і ВАКС, відзначаючи, що з точки зору закону, він не є підозрюваним у справі і не зобов'язаний прибувати до слідчого судді. Сама ж справа, згідно з рішенням Печерського райсуду столиці, повинно розслідувати не НАБУ, а інший орган.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram