» НАБУ повідомило про підозру екс-керівнику одеського морпорту

18 сентябрь 2020, Пятница, 11:24

НАБУ повідомило про підозру екс-керівнику одеського морпорту

22 января 2020г.
Морпорт

Детективи Національного антікорупційного бюро України 21 січня повідомили колишньому начальнику одеської філії держпідприємства "Адміністрація морських портів України" та ще 4 особам про підозру у завданні АМПУ понад 21,36 млн грн збитків.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу НАБУ.

Слідство встановило, що підозрювані у 2015 р. створили умови для перемоги у тендерах на будівництво для конкретної приватної компанії, що не мала відповідного досвіду та висунула пропозицію, яка не відповідала умовам закупівлі.

В день фактичного початку виконання робіт, між директором компанії-переможця та директором компанії, яка здавала в оренду днопоглиблювальний караван, було підписано додаткові угоди, в яких суттєво збільшено вартість робіт.

При цьому, обидві компанії контролювала одна особа, як з'ясувало слідство. Це призвело до суттєвого збільшення вартості виконаних робіт, внаслідок чого держава в особі ДП "АМПУ" переплатила понад 21,36 млн грн.

Також про підозру повідомлено чинному головному інженеру одеської філії ДП "АМПУ", директору приватної компанії-переможця закупівлі, екс-директору приватної компанії-орендатора днопоглиблювального каравану  та фізичній особі, наближеній до депутата Верховної Ради VII та VIII скликань.

При цьому місце знаходження екс-очільника одеської філії ДП "АМПУ" та фізичної особи, наближеної до колишнього депутата, ще не встановлено. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з 3 жовтня 2016 р.

Нагадуємо, що 27 грудня НАБУ, СБУ і САП провели обшуки в приміщеннях Адміністрації морських портів України, філіях та за місцем проживання посадовців в Києві, Одесі та Одеській обл.

Обшуки проведено у межах розслідування можливих зловживань посадовців АМПУ при закупівлі будівельних послуг для об'єктів морської інфраструктури (ч.2 ст.364 ККУ).