03 червень 2023, Субота, 00:35

НАБУ проводить обшук в офісі авіакомпанії МАУ

14 Червня 2016г.

Детективи Национального антикорупційного бюро спільно з прокурорами САП в даний момент проводять обшук в офісних приміщеннях авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Слідчі дії відбуваються в рамках досудового розслідування за фактом зловживання службовим становищем з боку посадових осіб Державної авіаційної служби (ДАС) з метою одержання неправомірної вигоди для окремих приватних авіаперевізників, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч.2 ст. 364 КК України).

Метою обшуку є вилучення документів, що підтверджують факти заборгованості МАУ перед державою  в розмірі  близько 150 млн. грн за період  з січня 2014 року по грудень 2016 року.  Ці кошти авіакомпанія мала сплатити за перевезення пасажирів та вантажів до  Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (згідно пунктів 3 та 4 ч.5 ст. 12 Повітряного кодексу України).

В процесі досудового розслідування встановлено, що службовими особами Державної авіаційної служби України створювалися умови для несплати таких зборів і не вживалися заходи для погашення вказаної заборгованості. Авіакомпанія відмовилася добровільно надати документи на  запит НАБУ. Відповідно у встановленому законом порядку детективами НАБУ та прокурорами САП було отримано ухвалу суду на проведення обшуку.