» НАБУ проводить обшуки у компаніях, пов’язаних з Порошенком

30 червень 2022, Четвер, 18:40

НАБУ проводить обшуки у компаніях, пов’язаних з Порошенком

19 Липня 2019г.
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро України проводить обшуки у приміщеннях автомобільної компанії "Богдан Моторс" та у клубі "5 елемент". Про це йдеться у повідомленні НАБУ, передає Резонанс.

Слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр., на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами, зазначається у повідомленні.

Попередня правова кваліфікація справи – ч.5 ст. 191 КК України (розтрата в особливо великих розмірах або організованою групою). Розслідування детективи НАБУ здійснюють із квітня 2018 р.

Іншої інформації правоохоронці не повідомляють через необхідність збереження таємниці слідства.

Українські новини із посиланням на джерела  повідомило, що детективи НАБУ приїхали з обшуками до елітного спортклубу "5 елемент", що належить екс-президентові Петру Порошенку. Однак правоохоронців не пускали у приміщення, пояснюючи, що там приймальна народного депутата.

Також НАБУ проводить обшуки в центральному офісі інвестиційної групи ICU в Києві у рамках так званої справи "Роттердам+". Відповідну заяву оприлюднила сама компанія.

Згідно з повідомленням ICU, обшук проводиться в рамках так званої справи "Роттердам+" - відкритого в березні 2017 р. кримінальної провадження стосовно посадових осіб Національної комісії регулювання енергетики за фактом можливого порушення (№52017000000000209).

Солом'янський райсуд Києва на початку 2018 р. надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. із купівлі в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК у період із березня 2015 р. по квітень 2016 р. і їх продажу з квітня 2016 до кінця 2017 р.