02 грудень 2023, Субота, 14:09

НАБУ спрямувало до суду справу на співробітника СБУ

11 Грудня 2018г.
НАБУ

Обвинувальний акт стосовно посадовця СБУ 10 грудня скеровано до Голосіївського районного суду Києва. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу НАБУ.

Також розслідування завершене і стосовно його спільника. Чинного керівника структурного підрозділу одного з міжрайвідділів головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській обл. обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України – "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою".

Його спільнику інкримінують ч.5 ст.27, ч.4 ст.368 КК України. Детективи Національного антикорупційного бюро України встановили, що посадовець СБУ вимагав та отримав 47,5 тис. дол. США  за непритягнення до відповідальності осіб, які могли отримати посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України в незаконній спосіб.

Слідство зібрало достатньо доказів на підтвердження того, що підозрюваний володів інформацією, яка свідчила про отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками України.

Доступ до таких даних відкривав можливості для шантажу та вимагання неправомірної вигоди, чим і скористався співробітник СБУ. Адже належне розслідування цих фактів мало б наслідком можливе видворення цих осіб із території України.

Нагадуємо, детективи НАБУ 24 квітня 2018 р. викрили "на гарячому" посадовця СБУ та його спільника — в момент отримання неправомірної вигоди. Наступного дня цим особам повідомлено про підозру.

"Зазначене кримінальне провадження є одним із епізодів, які розслідують детективи Національного бюро в сфері міграційної політики України. У решті з них розслідування триває", - йдеться у повідомленні НАБУ.