» НАБУ: Створення реєстру експертиз ставить під удар роботу Антикорупційного бюро

25 червень 2022, Субота, 22:06

НАБУ: Створення реєстру експертиз ставить під удар роботу Антикорупційного бюро

17 Жовтня 2018г.
Фото: НАБУ
Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро закликає Раду не приймати законопроект №8336, який прибере скандальну "поправку Лозового", але створить Єдиний держреєстр судових експертиз. Про це пише Резонанс із посиланням на прес-службу НАБУ.

Документ передбачає можливість сторонам кримінальної справи самостійно залучати експертів, і одночасно залишає обов'язок сторони обвинувачення звертатися з клопотанням до слідчого судді в разі необхідності проведення експертизи відео- та звукозапису, почеркознавчої, лінгвістичної, економічної або товарознавчої експертиз.

"Це саме ті види експертиз, які здійснюються як раз в ході розслідування детективами НАБУ і прокурорами САП корупційних кримінальних правопорушень", - поскаржилися в бюро.

Таким чином, уточнили в НАБУ, під приводом "полегшити негативні наслідки поправок Лозового" і декларуючи наміри боротися з корупцією, окремі політики вносять на розгляд парламенту законопроект, який "практично виключає таку боротьбу і зводить нанівець попередні досягнення бюро".

Як твердять в НАБУ, серед "небезпечних нововведень", які просувають депутати, також і створення Єдиного держреєстру судових експертиз та експертних досліджень.

"Це може загрожувати розголошенням таємниці досудового слідства і дасть можливість фігурантам кримінальних справ ще на цій стадії стежити за ходом слідчих дій, дізнаватися, які експертизи призначаються і мати можливість "вплинути "на їх результати", - пояснили в бюро.

Стурбованість детективів викликає і пропозиція заборонити допити в якості свідка експерта, який підготував висновок у кримінальній справ, і замість цього давати письмові роз'яснення: "Таким чином, експерт може дати висновок, а потім, в разі "протиріч" або "питань" в письмовому поясненні, змінити свою думку".

НАБУ закликало Раду в повній мірі скасувати ці норми в законопроекті.