» НАБУ завершило розслідування розкрадань в Укрзалізниці

01 липень 2022, П'ятниця, 17:23

НАБУ завершило розслідування розкрадань в Укрзалізниці

21 Листопада 2019г.
УЗ-офис

Національне антікорупційне бюро України та САП завершили розслідування щодо екс-депутата Верховної Ради від БПП Валерія Іщенка, його фінансового радника та Михайла Бейліна – колишнього позаштатного радника глави адміністрації президента в 2015–2016 рр.

Вони підозрюються в організації схеми розкрадання 20 млн грн. коштів держкомпанії ПАТ "Укразалізниця", передає Резонанс із посиланням на прес-службу НАБУ.

Також В.Іщенко та М.Бейлін підозрюються у замаху на заволодіння ще 44 млн грн. ДП "Укрзалізничпостач". З 20 листопада підозрюваним та їхнім захисникам відкрили матеріали слідства для ознайомлення.

Як встановили детективи НАБУ, схема розкрадання 20 млн грн. з "Укрзалізниці" полягала в тому, що держпідприємству продавали метизну продукцію (гвинти, болти, гайки тощо) за завищеними цінами.

За версією слідства, у 2015 р. приватний підприємець звернувся до В.Іщенка з проханням у сприянні організації схеми постачання метизної продукції на "Укрзалізницю" за вдвічі завищеними цінами. Депутат погодився сприяти у вчиненні злочину, зокрема порадами, фінансовими ресурсами та своїми діловими зв’язками.

У цей же час його помічник також долучився до вчинення злочину, — виконував доручення депутата щодо фінансів та консультував інших учасників схеми. Слідчі з’ясували, що В.Іщенко також звернувся до М.Бейліна, аби він здійснив вплив на службових осіб ДП "Укрзалізничпостач".