» Начальник ГУ Держслужби України з питань праці у Донецькій області захотів млн грн від підприємця. Отримав справу

28 червень 2022, Вівторок, 22:36

Начальник ГУ Держслужби України з питань праці у Донецькій області захотів млн грн від підприємця. Отримав справу

16 Серпня 2018г.
39267491_1011007302431778_1996718081023410176_n

Прокурорами Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України спільно з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ та Головним слідчим управлінням Національної поліції України під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні задокументовано злочинну схему отримання неправомірної вигоди начальником Головного управління Державної служби України з питань праці у Донецькій області. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

За даними ГПУ, вказана особа, діючи умисно, з корисливих мотивів, спрямованих на отримання неправомірної вигоди для себе, розробила злочинну схему, спрямовану на вимагання та одержання від директора одного з підприємств неправомірної вигоди на загальну суму 1 мільйон гривень у декілька етапів. Саме в таку суму керівник контролюючого органу оцінив свої послуги по зменшенню суми нарахованого підпорядкованими йому працівниками за результатами перевірки штрафу та не проведення у подальшому інспекційних відвідувань вказаного суб’єкта господарювання.

16 серпня 2018 року під час одержання частини неправомірної вигоди у сумі 500 тис грн вказану особу затримано «на гарячому», вилучено речові докази, - повідомив у Facebook Генеральний прокурор Юрій Луценко. І додав: Браслети знайшли хапучі руки.

Як уточнили в СБУ, гроші потрібно було перерахувати на банківські реквізити.

Оперативники спецслужби затримали посадовця у Краматорську після одержання першої частини неправомірної вигоди.

Наразі вирішується питання про повідомлення затриманого про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України та обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За інформацією офіційного сайту, ГУ Держслужби України з питань праці у Донецькій області очолює Володимир Шубін, 1970 року уродженець в м. Єнакієве Донецької області. З 30.08.1994 до 04.05.2006 він проходив службу в органах податкової міліції.  З 01.06.2006 о 28.04.2016 працював на різних посадах спочатку в територіальних органах Міндоходів, Державної податкової служби, а потім у Головному управління ДФС у Донецькій області.  З квітня 2016 року – начальник Головного управління Держпраці у Донецькій області.

2016 року активісти Донецької організації Руху «Справедливість» разом із місцевими журналістами провели невелике розслідування, за результатами якого заявили:  Те, що такі «рєшаки» процвітають, загальновідомий факт. Те, яким безладом та беззаконням вони займаються, просто наводить жах. Так, Володимир Шубін близько 160 разів порушив постанову Кабінету міністрів №1275 від 2 грудня 2015 (п.5 ст.11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»). Ігноруючи законодавство, він по різним причинам, наявність яких підприємці ставлять під дуже великі сумніви, близько 160 разів відмовив підприємцям у наданні дозволу на роботу всупереч позиції законодавства, де чітко вказано: на час проведення АТО всі дозволи на території, де проводиться АТО, видаються з мовчазливої згоди… Тож пан Шубін, порушуючи закон, дає зрозуміти підприємцям: без «рєшалова» — ніяк….