» Нацполіція за січень викрила 75 хабарників

02 липень 2022, Субота, 01:57

Нацполіція за січень викрила 75 хабарників

4 Лютого 2019г.

Упродовж місяця співробітники поліціївикрили 75 осіб з хабарами у понад 4,4 млн грн.. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу департаменту захисту економіки Нацполіції України.

Проведеними антикорупційними заходами працівникам територіальних управлінь Департаменту захисту економіки Нацполіції вдалося викрити та затримати посадових й службових осіб, а також припинити функціонування налагоджених ними корупційних схем.

Так, було викрито 67 фактів хабарництва, серед яких 24 – за видачу документів (висновки, сертифікати, свідоцтва, паспорт, дипломи, інші дозвільні документи) і ще 13 за непритягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Також встановлені 12 випадків вимагання "відкату"  за перемогу у тендері, перерахування бюджетних коштів за виконані роботи та 7 – за вирішення земельних питань, 4 – за переміщення товарів через митний кордон без їх митного оформлення та розмитнення транспортних засобів.

Хабарі за вирішення питання щодо умовно-дострокового звільнення вимагали у 2 випадках, також 2 - за ухилення від призову на строкову військову службу, 2 - за оренду нерухомості і 1 за працевлаштування.

За вчинення злочину 45 особам повідомлено про підозру та відносно 39 осіб обрано запобіжний захід. Серед них  тримання під вартою із можливістю внесення застави обрано для 17 осіб, загальна сума застави – 3,37 млн грн. тримання під вартою – для 1 особи, застава обрана для 5 осіб, загальна сума – 546 тис. грн.

Ще для 16 осіб обрано домашній арешт. Суми неправомірної вигоди коливалися від 2 тис. до 880 тис. грн.