» Нацполіція заощадила 380 млн грн на закупівлі нафтопродуктів

11 серпень 2022, Четвер, 13:55

Нацполіція заощадила 380 млн грн на закупівлі нафтопродуктів

13 Жовтня 2017г.
Приус

Національна поліція відмовила ТОВ "Трейд Коммодіті" в укладанні сумнівних договорів по закупівлі нафтопродуктів. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на керівника Департаменту комунікацій МВС України Артема Шевченко.

У соцмережі Facebook він написав: "Навіть не зважаючи на неодноразові спроби блокування закупівлі та оскарження результатів торгів, їхня аж надто заманлива і наполеглива пропозиція була остаточно відхилена на початку цього тижня. Вдалося вчасно розгледіти її потенційно корупційний характер".

За словами А.Шевченка, формально компанії було відмовлено через істотну невідповідність тендерної документації чинному законодавству. Він повідомив, що таким чином не допущено витрати 380 мільйонів гривень бюджету.

А.Шевченко розповів, що компанія "Трейд Коммодіті" не була раніше відомою і почала з 2016 року розростатися на паливному ринку і отримувати великі замовлення на постачання палива, зокрема від державних підрядників.

"Цей учасник подав документи до процедури закупівлі за схемою, раніше апробованою і впровадженою у кількох державних замовників.  Суть її полягає в зниженні під час електронного аукціону ціни на бензини (дизпаливо) до неадекватного рівня, навіть значно нижчого за ринкові ціни, що не можуть собі дозволити інші учасники тендеру на кшталт відомих мережевих постачальників ОККО чи WOG", - написав він.

Але після укладання договору про закупівлю представники ТОВ дуже швидко (подекуди неодноразово) зверталися до замовника з вимогою про підвищення ціни на поставлені нафтопродукти. "Така вимога була обумовлена тим, що діюча за договором ціна є нижче ринкової. При цьому згода державного органу на підняття вартості бензину (дизеля) та внесення змін до договору могла призвести до вкрай негативних наслідків", - підкресив спікер МВС України.