У Каспійському трубопровідному консорціумі (КТК) повідомили про «знищення» нафтоперекачувальної станції «Кавказька», що розташована в Краснодарському краї. Внаслідок цього транспортування нафти з цього пункту, за словами компанії, «в найближчому майбутньому буде неможливим».
Про це розповідає Резонанс
Відомо, що вантажовідправники через станцію «Кавказька» щомісяця здавали в систему КТК не менше 130 тисяч тонн нафти. У 2024 році обсяг прийнятої сировини становив близько 1,51 мільйона тонн.
Заявлення КТК та наслідки атаки
«Після зупинки НПС «Кропоткінська» внаслідок удару українських БПЛА, обсяг передбачуваного транспортування на рік із зазначеного пункту було знижено, а після знищення НПС «Кавказька» у найближчому майбутньому це буде неможливо. Зараз КТК продовжує відновлювальні роботи на НПС «Кропоткінська», – йдеться у заяві компанії.
Консорціум звинуватив українську владу в атаках, стверджуючи, що вони «деструктивно впливають на фінансові результати КТК, зокрема на виручку та дивіденди», що вплине на всіх акціонерів, включаючи Республіку Казахстан та компанії зі США. Проте незалежних доказів цим твердженням наразі немає, а українське командування поки що не коментувало ситуацію.
Попередні атаки та їх наслідки
Станція «Кавказька» була пошкоджена ударом вночі проти 19 березня 2025 року. Вона призначена для перевалки російської нафти залізничним транспортом до трубопровідної системи КТК, від якої залежить транзит нафти з Казахстану. До цього, нафтоперекачувальна станція «Кропоткінська» також зазнала атаки в ніч проти 17 лютого 2025 року.
У Міноборони рф заявили, що на станцію намагалися здійснити атаку вночі 24 березня, однак сили протиповітряної оборони нібито збили безпілотник за сім кілометрів від НПС, а його уламки впали в районі залізничної станції Кавказька. Після цієї атаки компанія «Транснефть» повідомила про серйозні пошкодження та зниження обсягів прокачування нафти з Казахстану приблизно на 30%.
Варто зазначити, що після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, російські регіони регулярно піддаються обстрілам та атакам безпілотників. Міноборони рф звітує про збиті ракети та дрони над територією країни. Генштаб ЗСУ час від часу підтверджує удари по об’єктах на території рф, які задіяні у забезпеченні російської армії, наголошуючи, що такі удари триватимуть. Російське видання ASTRA підрахувало, що від початку 2025 року ЗСУ атакували 27 паливно-енергетичних об’єктів на території росії.