» «Напад на Україну був холодним душем» – Земан про зміну своєї політики щодо Росії

03 липень 2022, Неділя, 21:39

«Напад на Україну був холодним душем» – Земан про зміну своєї політики щодо Росії

3 Червня 2022г.

Президент Чехії Мілош Земан прокоментував у інтерв’ю Радіо Свобода свою політику щодо Росії до і після початку вторгнення до України 24 лютого.

На думку Земана, після початку повномасштабної війни настала «принципово нова ситуація»:

«Перед нападом на Україну з Росією просто велись розмови, з нею провадилась торгівля, коротко говорячи, до неї ставились як до нормальної країни. Це цілком природньо і робили так всі важливі європейські та світові державні службовці. Що іншого ми мали б робити з найбільшою країною світу?» – питає президент Чехії.

Мілош Земан і Володимир Путін на зустрічі в Пекіні, березень 2017 року

Він додав, що його країна має відкриту економіку і добрі відносини з усіма «визначними країнами світу».

«Однак ситуація принципово змінилась в мить російської агресії на Україну, а коли зміниться ситуація, зміниться і ваш погляд. Не робімо вигляду, прошу, що кожний, хто раніше не висловлювався про Путіна як про злочинця, був цілком поза образом, чи що кожний, хто намагався з ним нормально спілкуватись, підтримував всі його кроки. Напад на Україну був для багатьох людей в Росії і поза нею холодним душем, і я є одним з них», – підсумував Земан.

Читайте також: У Чехії колишнього російського військового і його дружину підозрюють у шпигунстві у справі про вибухи боєприпасів

Президент Чехії Мілош Земан мав репутацію одного з найбільш доброзичливо налаштованих до Кремля європейських політиків. У минулому він ставив під сумнів необхідність санкцій і неоднозначно висловлювався про анексію Криму. Втім, після нового вторгнення Росії до України Земан різко засудив російську агресію, висловив підтримку Україні і закликав до жорстких санкцій проти Кремля.