20 травень 2024, Понеділок, 18:47

Напередодні виборів Аваков закликав “не провокувати систему МВС”

23 Жовтня 2020г.
Снимок экрана 2020 10 23 в 12.26.49

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у зв'язку з завершенням виборчої кампанії підсумував роботу органів МВС і закликав українців не вчиняти порушень під час місцевих виборів.

Про це повідомляє пише Резонанс 23 жовтня із посиланням на сайт Національної поліції України.

 - Разом з Центральною виборчою комісією та «Громадянською мережею «ОПОРА» ми реагували на всі звернення, перевіряли всі сигнали. На жаль, серед викритих правопорушень чимало таких, що мають ознаки кримінальних злочинів, - зазначив глава МВС.

Він навів два приклади. Так, в Одесі за намагання організувати виборчу «сітку» затримано групу осіб, у тому числі - голову виборчої комісії. Під час слідчих дій вилучено майже 45 тисяч доларів США, які фігуранти, за даними слідства, планували використати для підкупу виборців.

Ще одну «сітку» задокументували поліцейські Чернігівщини. Під час обшуку автомобіля керівника одного зі структурних підрозділів Бахмацької райдержадміністрації правоохоронці виявили списки виборців зі схемою «десятників» та 66 тисяч гривень. За попередніми підрахунками, мережа охоплювала понад 5 тисяч осіб.

КАНДИДАТА В ДЕПУТАТИ КИЇВРАДИ ВІД “ЄДНОСТІ ОЛЕКСАНДРА ОМЕЛЬЧЕНКА” ВИКРИТО В ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДКУПУ ВИБОРЦІВ

Загалом Нацполіцією відкрито понад 500 кримінальних проваджень щодо підкупу виборців, перешкоджанню здійснювання виборчого права, надання неправдивих відомостей до Державного реєстру виборців.

- По кожному з них буде здійснено розслідування та дано правову оцінку, - пообіцяв Аваков. - Звертаюсь також до учасників виборчого процесу – від кандидатів до членів комісій – не зіпсуйте собі життя покаранням за порушення закону, воно того не варте. Поважайте себе та поважайте Закон!

Сьогодні, я радий, що можу сказати: в чергове – вже котру виборчу кампанію – поліція та всі підрозділи МВС демонструють рівновіддаленість від усіх політичних сил і керуються виключно Законом.

Жодна партія, жоден кандидат не отримують жодних преференцій, але кожен отримує забезпечення та захист свої прав.

Цей принцип більше не є сенсацією, не є голосним заголовком для новин. Натомість він став звичною практикою для української поліції. Вважаю, що це гарна оцінка якості правоохоронної системи України!

Попереду відповідальні етапи – голосування та встановлення результатів. Тому ще раз звертаюся до кандидатів та виборчих штабів – навіть не намагайтеся вдатися до вкидань, «каруселей», підвозу виборців та інших брудних схем!

МВС жорстко налаштовано реагувати на порушення! На чергування виведено достатньо оперативних груп, напоготові перебувають усі підрозділи – від авіації до вибухотехніків. Усього до забезпечення публічної безпеки і порядку під час місцевих виборів залучено майже 140 тисяч співробітників МВС.

Прошу не провокувати та не перевіряти систему МВС на міцність!

У нас вдосталь сил, засобів, мотивації та рішучості, щоб забезпечити бездоганний процес місцевих виборів по всій країні!

Давайте завершимо цю кампанію так само чисто, чітко і чесно, як і попередні президентські та парламентські вибори, - закликав Аваков.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.