» Напередодні відставки Рябошапка поновив Юлдашева на посаді прокурора Києва (документи)

30 листопад 2022, Середа, 21:30

Напередодні відставки Рябошапка поновив Юлдашева на посаді прокурора Києва (документи)

6 Березня 2020г.
o-00176042-a-00023700

4 березня 2020 року генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про поновлення старшого радника юстиції Сергія Юлдашева на посаді прокурора міста Києва з 24 березня 2015 року. Перед цим скасувавши інший наказ Генеральної прокуратури від 23 березня про звільнення Юлдашева з органів прокуратури через люстрацію. Підстава - рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2020.

Відповідний документ було оприлюднено у соцмережі Facebook, - передає Резонанс 6 березня.

СЕРГЕЯ ЮЛДАШЕВА СУД ВОССТАНОВИЛ В ДОЛЖНОСТИ ПРОКУРОРА КИЕВА

Нагадаємо, колишнього прокурора столиці Юлдашева звільнили на виконання закону про очищення влади.

У лютому Дніпропетровський окружний адмінсуд визнав протиправним і скасував цей наказ ГПУ. Крім того, з прокуратури Києва постановлено стягнути суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу в розмірі 37 097 гривень за вирахуванням розміру обов'язкових платежів.

Резонанс у соцмережі звернувся до тимчасово виконувача обов’язки Генерального прокурора Віктора Чумака з проханням прояснити ситуацію.

Потім нам стало відомо, що 6 березня т.в.о. очільника ОГП надіслав до Ради прокурорів матеріали щодо призначення на вакантну посаду прокурора столиці Сергія Юлдашева.

"Відповідно до висновку Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора відомості негативного характеру, які б унеможливлювали призначення С.О. Юлдашева на вказану адміністративну посаду, відсутні", - йдеться у документі.

В ефірі телепрограми "Свобода слова Савіка Шустера" Віктор Чумак підтвердив ці відомості.

- Невиконання рішення суду, негайне - це також кримінальний злочин, - наголосив тимчасовий очільник Офісу генпрокурора.

І додав, що "це єдиний прокурор, який за цей час" повернувся до прокуратури. Чумак пообіцяв, що Юлдашев також пройде атестацію та перевірку на доброчесніть.

ПЕРЕД ЗВІЛЬНЕННЯМ РЯБОШАПКА НАЗВАВ СЕБЕ «НЕЗАЛЕЖНИМ ПРОКУРОРОМ» ТА ЗАЦИТУВАВ ЮЩЕНКА

Як писав Резонанс 2016 року, напередодні звільнення генеральний прокурор Віктор Шокін на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду поновив на посаді прокурора Одеської області Миколу Стоянова, який підпадав під люстрацію.

УКРАЇНСЬКА ЛЮСТРАЦІЯ: ХТО ВИНУВАТИЙ І ЩО РОБИТИ?